• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Z wizytą Straży Miejskiej

      Uczniowie klas I- III spotkali się z paniami ze Straży Miejskiej.

      Panie opowiedziały dzieciom co należy robić, żeby być EKO.

      Pokazały jak prawidłowo segregować śmieci i jak długo rozkładają się niektóre wyrzucone produkty. Na koniec spotkania każdy uczestnik musiał wrzucić do odpowiednich pojemników ilustracje różnych przedmiotów.

     • Andrzejki w klasie III a

      W ostatni dzień listopada uczniowie klasy III a zorganizowali klasowe andrzejki. W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły degustować słodkości przygotowane przez rodziców oraz andrzejkowe wróżby, w których każdy chętnie brał udział.

      Wszyscy bawili się super !

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

      Po raz kolejny uczniowie klasy III a zorganizowali akcję Śniadanie daje moc.

      W jej zorganizowaniu pomogły mamy, które przygotowały wszystkie składniki do samodzielnego zrobienia przez dzieci zdrowych kanapek. Mamy przygotowały pyszne kakao i rozgrzewającą herbatkę. Trzecioklasiści przygotowali również kanapki, którymi poczęstowano pracowników i uczniów naszej szkoły. Wszyscy mogli sprawdzić jak działają ich zmysły; smaku, zapachu i węchu.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ MAJOR

      Wychowawczyni klasy III a zaprosiła do szkoły Panią major Wiolettę Wdowczyk.

      Pani major opowiedziała trzecioklasistom o swojej służbie w wojsku i na czym ona polega. Pokazała jak wyposażony jest plecak każdego żołnierza. Dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy: menażka, furażerka, mapnik, hełmofon i pałatka.

     • Nie ma dzieci, są ludzie

      W świetlicy szkolnej „Słoneczko”, w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zrealizowaliśmy kolejne zadanie „Nie ma dzieci, są ludzie”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w dniu 20.11.2023r., mówiliśmy o prawach dzieci na świecie. Są państwa, gdzie te prawa są łamane i dzieciom dzieje się krzywda. W oparciu o filmiki edukacyjne, Świetliczaki zapoznały się z Konwencją Praw Dziecka oraz poznały sylwetkę Janusza Korczaka.

     • Świetliczaki na tropie … przysłów

      W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy dwa przysłowia: „Wybierać się jak sójka za morze” oraz „Czuć się jak ryba wodzie”. Dzieci dowiedziały się kim był Jan Brzechwa oraz gdzie wybrała się sójka z jego wiersza. Na zakończenie zajęć Świetliczaki przystąpiły do konkursu plastycznego. W czasie zajęć stworzyliśmy Świetlicową Kuźnię Talentów, gdzie okazało się, że każdy jest w czymś mistrzem.

     • Urodziny Świetliczaków

      W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W listopadzie swoje święto obchodzili: z klasy Ia – Alicja, Anastazja, Hania, Amelia, Gabryś; z klasy IIa –Patrycja i Zuzanna; z klasy IIIa - Laila, Daria, Dominik i Zahar oraz Matylda z klasy Va. Każdy jubilat otrzymał pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!

     • Poznajemy włoskie słowa

      W każdym kraju ludzie porozumiewają się w innym języku. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i Ja” dzieci w świetlicy szkolnej poznały: powitanie, pożegnanie i zwroty grzecznościowe oraz nazwy wielu rzeczy, przedmiotów i zabawek w języku włoskim. Następnie Świetliczaki tworzyły słowniczek obrazkowy podpisując w języku włoskim.

     • Dialekty języka polskiego – gwara mazurska

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski” zrealizowały kolejne zadanie, zdobyły skarb nr 3 – dialekty języka polskiego. Dawniej na ziemiach polskich funkcjonowały dialekty języka polskiego, czyli regionalne jego odmiany. Gwara mazurska zaliczana jest do dialektu mazowieckiego. W zależności od tego, w której części Mazur mieszkamy, gwara może się różnić. W ich obrębie można wyróżnić dwa zespoły gwarowe – mazurski zachodni i mazurski wschodni. Oczywiście nie była to czysta polszczyzna, a swego rodzaju gwara, pełna naleciałości z języka niemieckiego – mowa mazurska. Typowe jest dla tego dialektu tzw. mazurzenie, Polega ono na wymawianiu zamiast spółgłosek dziąsłowych cz, sz, ż, dż głosek zębowych: c, s, z, dz. Na przykład: „czepek” jako „cepek”. W czasie zajęć dzieci stworzyły słowniczek obrazkowy, gdzie podpisyw

     • Strój warmiński

      W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski”, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały kolejne zadanie nr 8 – strój regionalny. Jak Polska długa i szeroka mieni się różnorodnością barw w strojach ludowych. Jednym z najbardziej charakterystycznych przejawów kultury ludowej jest strój. Warmiński strój ludowy zaniknął już pod koniec wieku XIX, na skutek ówczesnych przeobrażeń historycznych i ekonomicznych na tym terenie. Warmiacy nosili strój prosty, kolorowy, dostosowany do dnia powszedniego i świątecznego.
      Najważniejszymi cechami stroju kobiecego były koszule szyte z białego, lnianego płótna. Przód miały rozcięty i zapinany na guziki, rękawy marszczone wykończone mankietem, kołnierzyk niewielki, wykładany. Typowym elementem kobiecego stroju warmińskiego były czepce, zwane twardą mycką lub galonkiem, z pięknie haftowanymi złotymi l

     • Bajkowy świat

      W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację” dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały pierwsze zadanie „Bajkowy świat – tworzymy własne postacie”. Wszystkie Świetliczaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły bajkowe postacie.

     • Zdrowe koktajle w klasie III

      Uczniowie klasy IIIa wiedzą, że produkty mleczne są bardzo zdrowe, bo zawierają wapń i witaminę D, które odpowiadają za prawidłowy rozwój kości, zębów, mięśni i za odporność. Dlatego trzecioklasiści chętnie spożywają wszystkie produkty mleczne. Propozycją dla tych, którzy nie lubią naturalnych przetworów jest zrobienie koktajlu owocowego. My zrobiliśmy koktajl truskawkowy, który degustowali również pracownicy szkoły.
      Było pysznie!

     • Zdrowo jem, więcej wiem!

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w XIV edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej

     • Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Dnia 10 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w elbląskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po mszy św. w intencji Ojczyzny przemaszerował wraz z innymi uczestnikami uroczystości pod Pomnik Twórców Niepodległości. Tam został odegrany hymn państwowy Rzeczpospolitej Polskiej, następnie miały miejsce przemówienia okolicznościowe, Apel pamięci i salwa honorowa oraz składanie kwiatów. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Mariola Myślińska.

     • "Wywalczona, Niepodległa!"

      10 listopada uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy "Wywalczona, Niepodległa". Uczniowie klas I-VII sprawdzali swoją wiedzę historyczną związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę, układali puzzle, prezentowali piosenki patriotyczne, a także przy pomocy klasy VIII a - tańczyli poloneza. Całość uświetniła obecność naszej absolwentki Jessiki Klimko, która wyrecytowała piękny wiersz o tematyce patriotycznej.Uroczystość przygotowała klasa VIII a pod opieką p. M.Myślińskiej oraz E.Staniszewskiej.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę