• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Złota Nuta

      Nasz szkolny zespół wokalny Złota Nuta, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i członkinie zespołu, pod okiem p.Iwony Kameckiej systematycznie i z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w cotygodniowych zajęciach.W tym roku realizujemy na zajęciach również innowację ,, Kubeczki Nuteczki,, tworząc własny akompaniament do znanych utworów.Dziewczynki, występują nie tylko podczas szkolnych wydarzeń i uroczystości, ale również w pierwszym semestrze wystąpiły na scenie Starówki podczas Świątecznych Spotkań Elblążan.Ogromne brawa dla tych, które pierwszy raz wystąpiły przed większą publicznością oraz dla tych które po raz kolejny pokazywały swój talent muzyczny.

     • Wycieczka do Malborka

      Wspominamy zimę i wycieczkę do Malborka, w której wzięli udział chętni uczniowie z klas V -VII.Zwiedzaliśmy zamek i spacerowaliśmy w jego okolicy, było bardzo aktywnie i historycznie.To pierwsza z wycieczek cyklicznych, które postanowili w tym roku zorganizować nauczyciele wychowania fizycznego, p.Dorota Szczepańska, p. Iwona Kamecka i p. Adam Jażdżyński.O kolejnych wycieczkach turystyczno-historycznych dowiecie się już wkrótce.

     • Projekt edukacyjny w klasie 2a

      Znacie „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”? Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie! Klasa 2a przeczytała i zrobiła projekt edukacyjny o lekturze. Przy okazji kształtowaliśmy kompetencje miękkie takie jak: kreatywność, skuteczność w komunikacji, umiejętność pracy w grupie. Przygody pokazują jak być odważnym, jak wychodzić ze strefy komfortu. Książka sztosik!

     • Debata oksfordzka na języku angielskim.

      Czy nauka języka angielskiego jest niezbędna w czasach wszechobecnych smartfonów, gdzie translator i słowniki są na wyciągnięcie ręki? Czy język angielski jest w ogóle niezbędny? Czy może tak naprawdę nie ma wpływu na życie człowieka? Z tymi wątpliwościami zmierzyli się uczniowie kl. 6a podczas debaty oksfordzkiej pod okiem nauczycielek języka angielskiego Pani Ani Kwidzińskiej i Pani Ali Kaszuby. Obie drużyny były świetnie przygotowane merytorycznie i nie zabrakło ciekawych argumentów. " Walka" była wyrównana ale ostatecznie teza o potrzebie nauki języka angielskiego zwyciężyła.

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy

      W ramach realizacji ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Mogę być, kim chcę”, „Europa i ja” oraz „Z kulturą mi do twarzy” w świetlicy szkolnej „Słoneczko”, odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Nie znaczy to bynajmniej, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. W czasie zajęć dzieci poznały historię powstania pizzy. Później oczywiście Świetliczaki czekała uczta. Panie kucharki zaserwowały pizzę o różnych smakach. Na zakończenie zajęć, dzieci tworzyły piękne prace włoskiego dania. To był smakowity dzień!

     • Urodziny Świetliczaków

      W styczniu świętowali swoje urodziny: z klasy IIa – Valeriia, Kacper i Mykhailo oraz z klasy 3a – Kacper. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • ZAWÓD ŻOŁNIERZ

      W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 wzięli udział w konferencji poświęconej promocji szkolnictwa wojskowego i służby wojskowej.

      Młodzież zapoznała się ze ścieżekami rozwoju zawodowego w armii oraz spsosbami kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych. Przy okazji uczniowie mogli zobaczyć prezentację specyfiki służby w wybranych Jednostkach Wojskowych,wchodzących w skład Sił Zbrojnych RP.

     • Być bezpiecznym w ferie zimowe

      W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych Policjanci KMP w Elblągu dnia
      17 stycznia spotkali się z uczniami klas I-III w ramach działań pn. „Bezpieczne ferie 2024”.
      Funkcjonariusze radzili, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od nauki oraz wskazywali jakich
      miejsc należy unikać podczas korzystania z zimowych atrakcji. Stróże prawa przypomnieli
      o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowych zabaw i przestrzegali przed czyhającymi
      niebezpieczeństwami. Mundurowi przypomnieli dzieciom pozostającym w domu
      o konieczności zamykania drzwi i przestrzegali przed wpuszczaniem do środka nieznajomych
      osób. W trakcie prelekcji dzieci dowiedziały się również jak zachować się w przypadku, gdy
      dojdzie do niebezpiecznej sytuacji np. zaatakuje nas agresywny pies oraz gdzie szukać
      pomocy. Ponadto, najmłodsi utrwalili ważne numery alarmowe wykorzystywane w
      sytuacjach zagrożenia.

     • Bezpieczne ferie zimowe

      Czas ferii zimowych to fajna zabawa, kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada. W świetlicy szkolnej, pod takim hasłem odbyły się zajęcia. Rozmawialiśmy na temat, co zrobić, aby zbliżające się ferie zimowe były wesołe i bezpieczne. Dzieci podawały przykłady różnych zabaw. Świetliczaki poznały „Kodeks postępowania w czasie zimy”. Później dzieci tworzyły płatki śniegu z białych torebek.

     • Karnawał na świecie - „Weneckie maski”

      W świetlicy szkolnej, w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zrealizowaliśmy kolejne zadanie – „Karnawał na świecie” oraz „Weneckie maski”. W czasie zajęć Świetliczaki w oparciu o filmik edukacyjny dowiedziały się, co oznacza słowo „karnawał” oraz skąd się wzięły i jak zrobić weneckie maski. Karnawał to jedno z najbardziej kolorowych, radosnych i energetyzujących wydarzeń roku. Odbywa się w wielu krajach i ma swoje korzenie w dawnych tradycjach. Jest to wyjątkowy czas ucztowania, radości i zabawy i trwa w okresie od Święta Trzech Króli do Środy Popielcowej. W tym czasie bawią się dorośli, ale nie tylko, jest to również doskonała okazja do zabawy dla dzieci. Obecnie najbardziej widowiskowe zabawy karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech. W ramach zajęć artystycznych, chętne dzieci wykonały maskę karna

     • Odznaka ambasadorska

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł ambasadora programu Misja Kieszonkowe. Jest to dowód naszego zaangażowania w przekazywanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu finansów. Zajęcia przeprowadzane były w świetlicy szkolnej „Słoneczko”. Zachęcamy wszystkich Rodziców do skorzystania z materiałów dostępnych na stronie www.misjakieszonkowe.pl i budowania wśród dzieci cennych nawyków i samodzielności finansowej. Już dziś zainwestujmy w edukację finansową dzieci, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu!”

     • Uczymy się dobrych nawyków - drugie śniadanie

      W świetlicy szkolnej , w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, zrealizowaliśmy konkursowe zadanie „Uczymy się dobrych nawyków – drugie śniadanie”. Zanim przeszliśmy do wykonania rysunku drugiego śniadania, zostało przeprowadzonych kilka zajęć na temat zbilansowanego żywienia. Dzieci dowiedziały się, że produkty spożywcze, które jemy na co dzień, możemy podzielić na pewne grupy. Dietetycy, czyli ludzie zajmujący się zdrowym odżywianiem, stworzyli 5 grup produktów, które powinniśmy uwzględniać w naszym całodziennym jadłospisie. Do tych grup zaliczamy: produkty zawierające białka, warzywa i owoce, tłuszcze, produkty zbożowe oraz nawodnienie. Zgodnie z tą zasadą tylko urozmaicona i zbilansowana codzienna dieta ( czyli zawierająca produkty ze wszystkich 5 grup) jest w stanie zapewnić optymalne spożycie wszystkich niezbędnych składników. Zasada urozmaicenia po

     • Noc Biologów

      W dniu 12.01. klasa 7a, pod opieką Pani Marzeny Skoniecznej, uczestniczyła w Nocy
      Biologów zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii. Tegoroczny temat
      przewodni to: „Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Uczniowie mogli poznać wiele
      ciekawostek na temat flory i fauny. 300 biologów z Wydziału Biologii opowiadało o swoich
      badaniach i pasjach, odkrywali tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywali to, co
      wydawało się niewidoczne oraz wyjaśniło to, co na co dzień jest zagadką.

     • "Mój ulubiony bohater"

      Uczniowie świetlicy szkolnej "Słoneczko" wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater". Dzieci wykonały piękne prace. Jury w składzie wszystkich świetliczaków wyłoniło zwycięzcę - Tymona Jabłońskiego z klasy II. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę