• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • „Jadalny obraz”

      Dzieci w świetlicy szkolnej zrealizowały kolejne zadanie nr 2 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zajęcia były inspirowane pracami holenderskiego malarza Pieta Mondriana. Dzieci stworzyły jadalne obrazy wykorzystując owoce i warzywa.

     • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

      Dzieci w świetlicy szkolnej „Słoneczko” wykonywały Ordery Uśmiechu, aby później wręczyć osobie dorosłej.
      Order Uśmiechu to jedna z najcenniejszych nagród, przyznawana jest bowiem dorosłym przez dzieci. Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968 roku redakcja „Kuriera Polskiego”, a w 1979 roku miał on już rangę międzynarodową.

     • Warsztaty "Zarządzanie czasem"

      W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej, dnia 12 października odbyły się w szkole warsztaty na temat: ,,Zarządzanie czasem”. Zajęcia przeprowadzone zostały w klasie VIIA i VIIIA przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 p. Marię Waśkiewicz .

      Zarządzanie czasem to planowanie oraz systematyczne wykonywanie zaplanowanych zadań zmierzających do realizacji wcześniej określonego celu. To planowanie i wyznaczanie sobie priorytetów, które powinny być zrealizowane w ciągu dnia. Są takie aktywności, które obniżają efektywność i zabierają więcej czasu niż powinny. To tak zwane pożeracze czasu, marnotrawstwa oczywiste, które nas rozpraszają i pomniejszają naszą produktywność.

     • Debata oksfordzka w klasie 7a

      W poniedziałek 16 października klasa 7a przeprowadziła debatę oksfordzką na temat: Balladyna - kobieta ambitna czy zbrodniarka? W dyskusji zwyciężyły argumenty obrony. Uczniowie przekonali jurorów, iż bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego, mimo popełnionych zbrodni, zasługuje na przychylność czytelnika. Oponenci drużyny wygranej wykazali się również dużą wiedzą i zaangażowaniem, ale ostatecznie byli mniej przekonywujący. Wśród obrońców najlepiej wypadło przemówienie Darii Nowaczyk, natomiast oskarżycielskie argumenty najciekawiej przedstawiła Iga Żulewska.

     • Warsztaty edukacji ekologicznej dla klasy III

      Uczniowie klasy trzeciej z wychowawczynią Alą Piotrowicz- Chont uczestniczyli w praktycznych warsztatach edukacji ekologicznej. Warsztaty zostały zorganizowane przez Departament Ochrony Środowiska wraz z Biblioteką Młodego Czytelnika BULAJ. Pod koniec września dzieci brały udział w zajęciach ,,Cebula cebuli nierówna”, gdzie poznały rodzaje cebul i różne odmiany kwiatów cebulowych. Na początku października odbyły się kolejne warsztaty ,,Sadzenie cebul w ogrodzie Biblioteki Elbląskiej”. W czasie tych warsztatów dzieci sadziły cebule kwiatowe. Wiosną, przyszłego roku , kiedy posadzone rośliny zaczną kwitnienie dzieci zobaczą
      ,,Ukwiecony ogród”. Tymczasem muszą zadbać o cebulki, które posadziły w doniczkach i z których zimą wyrośnie szczypiorek.

     • Jesień

      Uczniowie klas 1-3 doskonale wiedzą, która pora roku jest najbardziej kolorowa. Dzieci przygotowały piękne jesienne prace, które oglądać można na holu szkolnym.

      Opiekunki MSU

     • Doradztwo zawodowe

      Na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 zmierzyli się z "Pożeraczem czasu" i zastanawiali się, jak racjonalne gospodarować czasem w ciągu dnia. Uczniowie klas 8 musieli zaproponować zawód m.in. dla śpiochów, moli książkowych czy rannych ptaszków. Obie klasy doskonale poradziły sobie z zadaniami.

     • Urodziny

      W piątek swoje 7 urodziny obchodziła Zuzia z klasy 1a. Słodki poczęstunek przygotowała dla koleżanek i kolegów ze świetlicy szkolnej. Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały Sto lat i złożyły Zuzi najlepsze życzenia

     • Wycieczka II i III klasy

      Uczniowie klasy II a i III a, wraz z wychowawczyniami Joanną Malec i Alą Piotrowicz-Chont na początku września wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Kozia Farma w Złotnej. Po przybyciu gospodyni zaprowadziła dzieci na łąkę, gdzie pasło się stado kóz. Tam opowiedziała o życiu i zwyczajach tych zwierząt. Następnie był czas na głaskanie kóz i ich dokarmianie trawką. Można się było również do nich przytulić. Później dzieci mogły zobaczyć jak wykonywane są różne wyroby z koziego mleka. Następnie uczestniczyły w warsztatach serowarskich i degustowały różne rodzaje serów. Po zajęciach, dzieci zakupiły te sery, które smakowały im najbardziej. Na koniec wszyscy bawili się przy ognisku i zajadali pysznymi kiełbaskami.
      Pełni wrażeń wrócili do Elbląga.

     • „Mogę być, kim chcę”

      Świetlica szkolna „Słoneczko” w ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mogę być, kim chcę” zrealizowała zadanie 5 – „Salon Urody”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Urody – dzieci: malowały paznokcie wycięte z kartonu, robiły make-up „na niby” oraz poddawały się zabiegom pielęgnacyjnym z wykorzystaniem owoców i warzyw itp. Oczywiście niezbędnymi atrybutami były m.in. lustra i pędzelki. Zabawy bardzo podobały się dzieciom.

     • Z wizytą Straży Miejskiej

      Do świetlicy szkolnej Słoneczko , w ramach profilaktyki społecznej zawitała Straż Miejska. Dzieci zapoznały się z zakresem zadań służb ratunkowych, przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze oraz rozmawiały o odpowiedzialnym zachowaniu w czasie drogi do szkoły. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał niespodziankę.

     • Polskie Państwo Podziemne

      84 lata temu w Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – pierwsza organizacja niepodległościowa, która miała podjąć walkę podczas okupacji. Pod elbląskim pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego uczczono rocznicę tamtych wydarzeń. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym wydarzeniu.
     • „Zabawa sztuką”

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zabawa sztuką” zrealizowały zadanie nr 9. Świetliczaki stworzyły „Pole kwiatów” według założeń Herve Tulleta. Wykonywały zadanie słuchając poleceń i zamieniając się miejscami. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom.

     • „W skarbcu Polski”

      Świetlica szkolna „Słoneczko” rozpoczęła wyprawę w poszukiwaniu skarbów. Dzieci poznały mapę Polski z podziałem na regiony etnograficzne i wskazały region, który będziemy poznawać - Warmię i Mazury. Świetliczaki poznały symbole naszego regionu - herb, flagę i pieczęć województwa warmińsko- mazurskiego oraz wysłuchały hymnu Warmii- „O Warmio moja miła". Każde dziecko kredkami wykonało poznany herb.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 11.12.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę