• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Urodziny Świetliczaków

      W kwietniu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Amelia W., Amelia K., Oliwia L., Uliana K. i Kacper N., z klasy IIa – Rozalia K. oraz z klasy 3a –Patryk Sz. I Mark B. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Festiwal Nauki z okazji Dnia Ziemi

      W dniu 26.04 klasy VI-VIII uczestniczyły w Festiwalu Nauki z okazji Dnia Ziemi, przygotowanym przez Panie: Katarzynę Szwemińską i Marzenę Skonieczną. Podczas warsztatów: „Woda źródłem życia” uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Badali poziom czystości wody z kranu, destylowanej i deszczówki. Usłyszeli jakie czynniki negatywnie wpływają na jej jakość i jak my możemy to zmienić. Kolejny blok: „Nie marnuję” poświęcony był świadomej konsumpcji. Młodzież dowiedziała się ile jedzenia marnuje się na świecie w ciągu doby. Wpłynęło to na ich świadomość, żeby zakupy robione były w sposób przemyślany. Trzeci blok: „Nasi skrzydlaci przyjaciele” poświęcony był ptakom, które zamieszkują Polskę i Ukrainie. Uczniowie poznali najpopularniejsze ptaki, dowiedzieli się jakie korzyści ze sobą przynoszą oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Działania odbywają się w ramach p

     • Warsztaty kulinarne

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w celu promocji zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-V zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, zdrowego żywienia. Uczniowie z każdej klasy, w czasie dwugodzinnych zajęć zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieli się też ile cukru znajduje się w małej butelce coli i innych słodkich napojach. W części praktycznej warsztatów uczniowie degustowali samodzielnie przygotowane, zdrowe kanapki, warzywa, owoce i soczek owocowy. Każda klasa otrzymała zestaw do wysiania nasion, różnych warzyw. Mamy nadzieję, że każdemu uczniowi uda się wyhodować swoje warzywa. Warsztaty mogły odbyć się dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów przy współpracy nauczycielki naszej szkoły pani Ali Chont.
      To były super zajęcia!

     • Konkurs logopedyczno- plastyczny

      Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny "Jedno słowo - znaczeń wiele".

      Konkurs został rozstrzygnięty, chociaż obrady jury były burzliwe Wszystkie prace były przemyślane, starannie wykonane i piękne!

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, osobom wyróżnionym i pozostałym uczestnikom.

     • Turniej tenisa stołowego

      Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w MiędzyszkolnymTurnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentacji naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych,które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wElblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku orazpostawy fair play podczas rywalizacji sportowej.Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych, które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku oraz postawy fair play podczas rywalizacji sportowej.

     • Czyściochowa Akademia

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”. W czasie zajęć dzieci przyswajają wiadomości z zakresu higieny, stawiając na naukę przez zabawę. Akademia obejmuje 6 obszarów dotyczących higieny u dzieci: higieny jamy ustnej, higieny nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. W każdy obszar tematyczny dzieci zostają wprowadzeni edukacyjnym filmem prezentującym ciekawy eksperyment. Zajęcia nie tylko pobudzają wyobraźnie, lecz także zachęcają do aktywnego udziału. Świetliczaki wzięły udział w turnieju higienicznym, dzięki któremu lepiej zapamiętały wiadomości dotyczące zasad higienicznych. Mieli okazję ćwiczyć logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz refleks. Turniej pomógł w integracji oraz wzmocnił więzi między dziećmi. Na zak

     • Urodziny Świetliczaków

      W marcu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Antosia K. i Alan M., z klasy IIa – Natalia L. oraz z klasy IIIa – Martyna P. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Sportowe talenty w ósemce

      Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

     • Konkurs logopedyczny

      W piątek ogłoszono wyniki szkolnych konkursów logopedycznych.

      "Rysujemy głoski"

      I miejsce KAMIL S. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce LENA W. kl.1

      "Gabinet logopedy"

      I miejsce DARIA H. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce GABRIEL B. kl.1

      Wszystkie prace konkursowe były bardzo ładne, pomysłowe i staranne, więc gratulacje należą się każdemu uczestnikowi!

     • Świetliczaki na tropie … przysłów

      W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy kolejne przysłowia: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, „Kłamstwo ma krótkie nóżki”, „Co dwie głowy, to nie jedna” „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby być silnym i zdrowym oraz zdobyły wiedzę na temat zdrowego stylu odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się, że prędzej lub później każde mijanie się z prawdą zostanie zdemaskowane, wyjdzie na jaw i że kłamiąc, niewiele się osiągnie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że dopiero w trudnych momentach życiowych możemy się przekonać, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem, a kto nie. Faktycznie, przysłowia są mądrością narodów.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej realizowały zadania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Wzięły udział w pięciu zajęciach, podczas których Świetliczaki wykazały się całą masą świetlnych pomysłów i mądrych sposobów na to, jak być bezpiecznymi w szkole, w domu, na drodze, w internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Można z całą pewnością powiedzieć, że tak jak prawdziwi SUPERBOHATEROWIE Świetliczaki dysponują już pięcioma supermocami: OSTROŻNOŚCIŚIĄ, UWAŻNOŚCIĄ, CZUJNOŚCIĄ, EMPATIĄ I ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
      Będą już teraz używać ich na co dzień, ćwiczyć je i będą w gotowości, aby w razie potrzeby ich użyć. Bo kto wie, kiedy mogą się przydać. Sprawdzianem zdobytych umiejętności był udział chętnych dzieci w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Za udział w programie, otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający udział w XV edycji „Akademii Bezpie

     • Wiosna tuż, tuż...

      W świetlicy szkolnej nie możemy się już doczekać wiosny i wypatrujemy jej oznak. Uczniowie klas I-III podczas wiosennej "burzy mózgów" stworzyli mapy myśli, dotyczące wiosny. Teraz to już na pewno wiosna do nas zawita!

     • Urodziny Świetliczaków

      W lutym świętowali swoje urodziny: z klasy Ia - Liliana R., Alan W., Maksym A. i Maksym L. oraz z klasy IIa – Inez. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent- niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 22.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę