• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Pasowanie na czytelnika - uroczystość dla pierwszoklasistów

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

      Pasowanie na czytelnika, w naszej szkole odbyło się 7 grudnia w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz poznali zasady zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w ruchowej interpretacji wiersza K.Pac-Gajewskiej "Książeczka". Na zakończenie odbyło się złożenie "Przyrzeczenia małego czytelnika". Każdy uczeń otrzymał książeczkę oraz pamiątkową zakładkę do książki.

     • Dzień wróżb

      30 listopada 2023 r. Samorząd Uczniowski Klas V-VIII przygotował dla młodszych i starszych kolegów i koleżanek wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, bogactwo czy może niespodzianka. Wybór wróżb był bogaty i każdy dla siebie mógł znaleźć coś wyjątkowego. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Uczniowie byli pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

     • Z wizytą Straży Miejskiej

      Uczniowie klas I- III spotkali się z paniami ze Straży Miejskiej.

      Panie opowiedziały dzieciom co należy robić, żeby być EKO.

      Pokazały jak prawidłowo segregować śmieci i jak długo rozkładają się niektóre wyrzucone produkty. Na koniec spotkania każdy uczestnik musiał wrzucić do odpowiednich pojemników ilustracje różnych przedmiotów.

     • Andrzejki w klasie III a

      W ostatni dzień listopada uczniowie klasy III a zorganizowali klasowe andrzejki. W czasie wspólnej zabawy dzieci mogły degustować słodkości przygotowane przez rodziców oraz andrzejkowe wróżby, w których każdy chętnie brał udział.

      Wszyscy bawili się super !

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

      Po raz kolejny uczniowie klasy III a zorganizowali akcję Śniadanie daje moc.

      W jej zorganizowaniu pomogły mamy, które przygotowały wszystkie składniki do samodzielnego zrobienia przez dzieci zdrowych kanapek. Mamy przygotowały pyszne kakao i rozgrzewającą herbatkę. Trzecioklasiści przygotowali również kanapki, którymi poczęstowano pracowników i uczniów naszej szkoły. Wszyscy mogli sprawdzić jak działają ich zmysły; smaku, zapachu i węchu.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ MAJOR

      Wychowawczyni klasy III a zaprosiła do szkoły Panią major Wiolettę Wdowczyk.

      Pani major opowiedziała trzecioklasistom o swojej służbie w wojsku i na czym ona polega. Pokazała jak wyposażony jest plecak każdego żołnierza. Dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy: menażka, furażerka, mapnik, hełmofon i pałatka.

     • Nie ma dzieci, są ludzie

      W świetlicy szkolnej „Słoneczko”, w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zrealizowaliśmy kolejne zadanie „Nie ma dzieci, są ludzie”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, w dniu 20.11.2023r., mówiliśmy o prawach dzieci na świecie. Są państwa, gdzie te prawa są łamane i dzieciom dzieje się krzywda. W oparciu o filmiki edukacyjne, Świetliczaki zapoznały się z Konwencją Praw Dziecka oraz poznały sylwetkę Janusza Korczaka.

     • Świetliczaki na tropie … przysłów

      W świetlicy szkolnej, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…przysłów”, zrealizowaliśmy dwa przysłowia: „Wybierać się jak sójka za morze” oraz „Czuć się jak ryba wodzie”. Dzieci dowiedziały się kim był Jan Brzechwa oraz gdzie wybrała się sójka z jego wiersza. Na zakończenie zajęć Świetliczaki przystąpiły do konkursu plastycznego. W czasie zajęć stworzyliśmy Świetlicową Kuźnię Talentów, gdzie okazało się, że każdy jest w czymś mistrzem.

     • Urodziny Świetliczaków

      W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W listopadzie swoje święto obchodzili: z klasy Ia – Alicja, Anastazja, Hania, Amelia, Gabryś; z klasy IIa –Patrycja i Zuzanna; z klasy IIIa - Laila, Daria, Dominik i Zahar oraz Matylda z klasy Va. Każdy jubilat otrzymał pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!

     • Poznajemy włoskie słowa

      W każdym kraju ludzie porozumiewają się w innym języku. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i Ja” dzieci w świetlicy szkolnej poznały: powitanie, pożegnanie i zwroty grzecznościowe oraz nazwy wielu rzeczy, przedmiotów i zabawek w języku włoskim. Następnie Świetliczaki tworzyły słowniczek obrazkowy podpisując w języku włoskim.

     • Dialekty języka polskiego – gwara mazurska

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski” zrealizowały kolejne zadanie, zdobyły skarb nr 3 – dialekty języka polskiego. Dawniej na ziemiach polskich funkcjonowały dialekty języka polskiego, czyli regionalne jego odmiany. Gwara mazurska zaliczana jest do dialektu mazowieckiego. W zależności od tego, w której części Mazur mieszkamy, gwara może się różnić. W ich obrębie można wyróżnić dwa zespoły gwarowe – mazurski zachodni i mazurski wschodni. Oczywiście nie była to czysta polszczyzna, a swego rodzaju gwara, pełna naleciałości z języka niemieckiego – mowa mazurska. Typowe jest dla tego dialektu tzw. mazurzenie, Polega ono na wymawianiu zamiast spółgłosek dziąsłowych cz, sz, ż, dż głosek zębowych: c, s, z, dz. Na przykład: „czepek” jako „cepek”. W czasie zajęć dzieci stworzyły słowniczek obrazkowy, gdzie podpisyw

     • Strój warmiński

      W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „W skarbcu Polski”, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały kolejne zadanie nr 8 – strój regionalny. Jak Polska długa i szeroka mieni się różnorodnością barw w strojach ludowych. Jednym z najbardziej charakterystycznych przejawów kultury ludowej jest strój. Warmiński strój ludowy zaniknął już pod koniec wieku XIX, na skutek ówczesnych przeobrażeń historycznych i ekonomicznych na tym terenie. Warmiacy nosili strój prosty, kolorowy, dostosowany do dnia powszedniego i świątecznego.
      Najważniejszymi cechami stroju kobiecego były koszule szyte z białego, lnianego płótna. Przód miały rozcięty i zapinany na guziki, rękawy marszczone wykończone mankietem, kołnierzyk niewielki, wykładany. Typowym elementem kobiecego stroju warmińskiego były czepce, zwane twardą mycką lub galonkiem, z pięknie haftowanymi złotymi l

     • Bajkowy świat

      W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację” dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały pierwsze zadanie „Bajkowy świat – tworzymy własne postacie”. Wszystkie Świetliczaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły bajkowe postacie.

     • Zdrowe koktajle w klasie III

      Uczniowie klasy IIIa wiedzą, że produkty mleczne są bardzo zdrowe, bo zawierają wapń i witaminę D, które odpowiadają za prawidłowy rozwój kości, zębów, mięśni i za odporność. Dlatego trzecioklasiści chętnie spożywają wszystkie produkty mleczne. Propozycją dla tych, którzy nie lubią naturalnych przetworów jest zrobienie koktajlu owocowego. My zrobiliśmy koktajl truskawkowy, który degustowali również pracownicy szkoły.
      Było pysznie!

     • Zdrowo jem, więcej wiem!

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w XIV edycji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 11.12.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę