• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • ŚNIADANIE DAJE MOC

      Uczniowie klasy II a w październiku uczestniczyli w akcji Śniadanie daje moc. Rodzice przygotowali dla swoich pociech produkty do wykonania zdrowego śniadania, z których dzieci zrobiły kolorowe kanapki. Rodzice zadbali o ciepłe napoje do posiłku. Było pyszne kakao i zdrowa herbatka. Dzieci przygotowały również kanapki, którymi poczęstowano uczniów naszej szkoły, zachęcając ich do zjadania zdrowego śniadania.

     • Haloween w klasie 1a

      Dzisiaj poznaliśmy zwyczaje z różnych stron świata związane ze Świętem Zmarłych. Zrobiliśmy haloweenowe prace plastyczne A za sprawą filmu Coco, przenieśliśmy się do Meksyku. Teraz wiemy jak Meksykanie celebrują ten niezwykły czas. Pozdrawiamy straaaasznie:)

     • Przerwa na czytanie

      Dnia 21 X 2022 r. w naszej szkole odbyła się międzynarodowa akcja pt. „ Przerwa na
      czytanie”, której celem była promocja czytelnictwa. Tydzień przed imprezą pojawiły się na
      korytarzach szkolnych plakaty informujące o wydarzeniu i zachęcające do wzięcia w nim
      udziału. Tego dnia społeczność szkolna przystąpiła do ogłoszonej akcji – w świetlicy szkolnej
      dzieciom czytali wychowawcy świetlicy, psycholog, pedagog, podczas przerw uczniowie
      czytali swoje ulubione książki na korytarzach lub w klasach, a w bibliotece szkolnej
      zorganizowana została Strefa Czytania dla Pierwszaków. To tutaj najmłodszym czytała bajki
      pani logopeda Dorota Orłowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, nauczyciele,
      bibliotekarz oraz chętni uczniowie ze starszych klas. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie
      klas I-III i wszystkie osoby goszczące w bibliotece otrzymały pamiątkowe zakładki do
      książek. Do „Przerwy na

     • Lekcje biblioteczne w klasie II i III

      Dnia 21 X 2022r. w kl. II i III odbyły się lekcje biblioteczne, które połączone zostały z akcją „Przerwa na czytanie”. Na zajęciach uczniowie poznali wiersz „Dzieci Pani Pogody”, który opisywał elementy pogody w różnych porach roku. Uczniowie mieli okazję swobodnie wypowiedzieć się na temat usłyszanego wiersza, ponadto wykonali w grupach karty pracy związane z pogodą: dopasowywanie symboli do ilustracji, łączenie zjawisk pogody z
      odpowiednim zdjęciem nazywanie przedstawionych składników pogody, labirynty. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki.Dnia 21 X 2022r. w kl. II i III odbyły się lekcje biblioteczne, które połączone zostały z akcją „Przerwa na czytanie”. Na zajęciach uczniowie poznali wiersz „Dzieci Pani Pogody”, któryopisywał elementy pogody w różnych porach roku. Uczniowie mieli okazję swobodniewypowiedzieć się na temat usłyszanego wiersza, ponadto wykonali

     • Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I

      Dnia 21 października 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I. Na zajęciach dzieci zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi, pracą bibliotekarza, zasadami wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece. Na zakończenie lekcji odbyło się uroczyste pasowanie Pierwszaków na czytelników biblioteki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki. Pasowanie na czytelnika połączone było z międzynarodową akcją „Przerwa na czytanie”, która tego dnia odbywała się w naszej szkole. W trakcie zajęć wychowawczyni klasy I oraz bibliotekarz czytały najmłodszym fragmenty bajek.

     • Ogólnopolska kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

      Świetlica szkolna „Słoneczko” brała udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, która organizowana była z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy.
      Celem akcji było:
      - kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową,
      - zwiększenie integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,
      - przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów,
      - zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową.

     • Światowy Dzień Drzewa

      10 października obchodziliśmy w świetlicy szkolnej „Słoneczko” Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta był amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, dostarczają cennego surowca oraz mają wiele innych zalet:
      - produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla,
      - zatrzymują wodę i chronią przed powodzią,
      - filtrują zanieczyszczenia powietrza,
      - ograniczają i rozpraszają hałas,
      - podnoszą wilgotność,
      - są domem dla wielu stworzeń,
      - latem dają cień a zimą osłonę.

     • Dzień Bezpiecznego Komputera

      12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera. Z tej okazji w świetlicy szkolnej „Słoneczko” odbyły się zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Świetliczaki
      poznały także nowe słowo – netykieta, czyli zasady kultury obowiązujące wszystkich w internecie. W Polsce Dzień Bezpiecznego Komputera obchodzony jest od 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Celem przedsięwzięcia jest informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promowanie bezpieczeństwo korzystania z komputera i internetu.

     • Światowy Dzień Chleba

      W świetlicy szkolnej „Słoneczko” obchodziliśmy 19 października Światowy Dzień Chleba, który przypadał 16 października. Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną
      funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.
      W czasie zajęć świetlicowych uczniowie poznali:
      - etapy produkcji chleba czyli „Od ziarenka do bochenka”,
      - rodzaje zbóż,
      - różne gatunki pieczywa,
      - zawody związane z Dniem Chleba: rolnik, młynarz, piekarz.

     • Lekcja biblioteczna w klasie 5 a

      Dnia 18 X 2022 r. w klasie 5 a odbyła się lekcja biblioteczna o związkach frazeologicznych. Uczniowie dowiedzieli się co oznacza to pojęcie, wyszukiwali w słownikach wybrane wyrażenia oraz przedstawiali ich tłumaczenie. Podsumowaniem zajęć było uzupełnienie zdań odpowiednimi wyrażeniami frazeologicznymi. Uczniowie byli zainteresowani lekcją, pracowali z pełnym zaangażowaniem.

     • „ Przerwa na czytanie”

      Już 21 X 2022r. zapraszam wszystkich uczniów do przyłączenia się do międzynarodowej akcji promocji czytelnictwa. Właśnie tego dnia zachęcam Was do czytania na przerwach swojej ulubionej książki. Nie masz pomysłu jaką zabrać książkę? Wpadnij do biblioteki szkolnej, pomogę Ci. W bibliotece zorganizowana zostanie Strefa Czytania dla Pierwszoklasistów. Tutaj najmłodszym będą czytać chętni nauczyciele oraz starsi uczniowie.
      Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji całą społeczność uczniowską naszej szkoły.
      Bibliotekarz – Joanna Strach

     • Telefon zaufania

      Nasza Szkoła wraz z @FundacjaDajemyDzieciomSile włączyła się w akcję promującą telefon zaufania
      dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy za materiały i wkład pracy  Akcja w szkole powstała z inicjatywy
      Pani Marzeny Skoniecznej.

    • Code week
     • Code week

      Europejski Tydzień Kodowania w Ósemce

      Od 8 do 23 października w całej Europie obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie programowaniai umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 8 zostały zorganizowane warsztaty dla klas I-VIII, podczas których uczniowie poznali tajniki kodowania. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było „Jesienna Ósemka koduje”. W ramach warsztatów uczniowie klas I podczas zajęć informatycznych ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia i kodowanie bez komputera poprzez rozkodowanie obrazków. Uczniowie klasy II również wzięli udział w tym europejskim wydarzeniu, Podczas zajęć informatycznych pracowali na platformie Matzoo- Wstęp do programowania i zdobywali kolejne umiejętności budowania instrukcji, tworzenia prostych programów. Uczniowie klas IV-VIII
      na lekcjach informatyki two

     • Światowy Dzień Mycia Rąk

      W czwartek, 13 października, w świetlicy szkolnej „Słoneczko” obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk, które corocznie przypada 15 października. Święto zostało ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. W czasie zajęć dzieci opowiadały kiedy powinniśmy myć ręce oraz ćwiczyły prawidłowy sposób mycia rąk.

     • Międzynarodowy Dzień Dziewczyny

      11 października, w świetlicy szkolnej „Słoneczko”, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczyny (International Day of the Girl). To święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata. Święto Dziewczynek ustanowiło w 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, natomiast za wydarzenia związane z tym dniem odpowiadają : UNFPA (Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych), UNICEF i ONZ Kobiety. Każda dziewczynka w świetlicy otrzymała order, pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Czwartek 30.03.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę