• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Konkurs The Big Challenge

      Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego online - The Big Challenge. Bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i uzyskali dobre wyniki. Każdy z nich otrzymał dyplom i upominek, a najlepsi w swojej klasie również dodatkową nagrodę. Najlepszy wynik w szkole i 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej w województwie warmińsko-mazurskim uzyskała uczennica klasy siódmej Anna Kula. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)

     • Festyn rodzinny w SP nr 8.

      2 czerwca dla naszej szkolnej społeczności był dniem pełnym atrakcji i niespodzianek. Zamiast lekcji odbył się Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie pokonywali Tor Komandosa, który był nie lada wyzwaniem ,szczególnie dla tych najmłodszych. Starsi uczniowie rywalizowali, kto pokona tor z jak najlepszym wynikiem czasowym. Natomiast w piątkowe popołudnie świętowaliśmy już w dużo większym gronie - Dzień Rodziny. Więcej uczestników to i więcej atrakcji, Tor Komandosa też się powiększył i kilka dodatkowych elementów, co bardzo ucieszyło wszystkich, którzy lubią wyzwania. Były balonowe kreacje, malowanie twarzy, kącik medyczny, masaż dla chętnych, fotobudka, trampolina, konkurs kręcenia hula hop. Panie kucharki przygotowały pyszną grochówkę, chlebek ze smalcem i ogórkiem oraz pyszne kolorowe i zdrowe przekąski. O słodkie "co nieco" w tym roku zadbali nasi cudowni uczniowie wraz z rodzicami. Słodkie s

     • Przedszkolaki w klasie IIIa

      31 maja gościliśmy w naszej szkole bardzo miłych gości. Na zaproszenie uczniów klasy IIIa oraz ich wychowawcy Bożeny Knapik, przyszły z wizytą dzieci z Przedszkola nr 5 w Elblągu. Odbyły się zajęcia i zabawy, którymi przedszkolaki były bardzo zaciekawione i chętnie brały w nich udział. Szkoła podobała się dzieciom z przedszkola, a zwłaszcza pomoce dydaktyczne, które miały okazję poznać w czasie zabawy. Przedszkolaki stwierdziły, że chętnie przyjdą we wrześniu do naszej szkoły już jako uczniowie.

     • Zawody wrotkarskie

      6 czerwca 2023 roku odbyły się XXXVII Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Zawody wrotkarskie klas I-IV. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie klas I-III: z klasy I – Daria i Inez, z klasy II – Daria L., Mark i Zahar oraz z klasy III – Kaja, Lena Oskar, Kacper T. i Szymon S. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach z podziałem na dziewcząt i chłopców ( I i II klasa oraz III i IV klasa). Wyścigi na czas zostały rozegrane na dystansach 144m i 300m. Dodatkowo nasi reprezentanci szkoły wzięli udział w sztafecie na 1000 m. W kategorii chłopców klas I i II Mark z klasy IIa zajął I miejsce.
      Wszystkim gratulujemy udziału w Zawodach.

     • Urodziny Świetliczaków

      Tradycją naszej świetlicy jest obchodzenie urodzin miesiąca. W maju urodziny obchodzili: Zosia i Inez z klasy I, z klasy II – Lena oraz Martyna i Paulina z klasy III. Oczywiście dla wszystkich był czekoladkowy tort. Dla solenizantów były niespodzianki, dyplomy i laurki.

     • „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

      Świetlica szkolna „Słoneczko” realizuje zadania w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.
      W ramach zajęć zostały zrealizowane z grupą świetlicową uczniów klas I-III następujące scenariusze:
      - Misja Szkoła. Na tropie zmian klimatycznych.
      - Misja Dom. Na tropie eko nawyków.
      - Misja Sklep. Na tropie mądrych zakupów

     • Kolorowa muzyka z bum bum rurek pomyka

      Od początku roku szkolnego w świetlicy szkolnej wprowadziliśmy do pracynowoczesne instrumenty muzyczne – Bum Bum Rurki. Bum Bum Rurki to kolorowe, muzyczne tuby, które od kilku lat są ulubioną zabawką edukacyjną dzieci, rodziców oraz nauczycieli muzyki w wielu krajach świata. Uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami w USA, teraz dostępne także w Polsce. Instrument ten to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Muzykowanie z pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Świetnie sprawdzają się w nauczaniu wszystkich trzech podstawowych elementów muzycznych: rytmu, melodii oraz harmonii. Dzieci ze świetlicy szkolnej wykazują naturalną potrzebę ekspresji twórczej, a muzyka jest jednym z ważnych czynników wpływających na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem czy tworzeniem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjon

     • Urodziny Świetliczaków

      Tradycyjnie, co miesiąc, w świetlicy szkolnej „Słoneczko” obchodzimy uroczyście urodziny dzieci, które mają w danym miesiącu. W kwietniu swoje święto miało aż 8 osób: z klasy Ia – Rozalia, z klasy IIa - Michał, Patryk, Piotr, Mark, Patryk, Filip, z klasy IIIa – Szymon oraz Igor z klasy VIIa. Każdy z jubilatów otrzymał pamiątkowy dyplom, laurkę oraz prezenty-niespodziankę. Wszyscy odśpiewali „Sto lat”, a potem oczywiście pamiątkowe zdjęcie i słodkości.

     • Wycieczka do Olsztynka klas I-III

      Dnia 8 maja uczniowie klasy I a, II a i III a wraz z wychowawczyniami Joanną Malec, Alą Piotrowicz- Chont i Bożeną Knapik pojechali na wycieczkę do Olsztynka. Pierwszym punktem wycieczki był udział w zajęciach w hucie szkła artystycznego. Uczniowie mogli zobaczyć jak wykonywane są różne przedmioty oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat procesu powstawania szklanych wyrobów. Na koniec zajęć odbył się konkurs wiedzy teoretycznej. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę szklane serduszka. Po zajęciach dzieci odwiedziły sklepik z pamiątkami. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Skansenie Budownictwa Ludowego. W skansenie dzieci zobaczyły jak żyli ludzie na wsi w dawnych czasach, jakich używali narzędzi i sprzętów. Zobaczyły zwierzęta domowe, ogródki warzywne i ogródki z ziołami. Po zwiedzaniu był czas na odpoczynek przy pijalni ziół. Można tam było wypić pyszną ziołową lemoniadę, zje

     • Warsztaty beatboxowe w klasach I-III

      W kwietniu, uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach beatboxowych "Laboratorium dźwięku". Warsztaty poprowadzili Sara i Piotr ,,Biciu”- ludzie z pasją muzyczną, która towarzyszy im przez większość życia. Warsztaty miały na celu inspirowanie dzieci do podejmowanie działań i wybierania rozrywki, która daleka jest od demona dzisiejszych czasów- komputera i telefonu. Zajęcia łączyły ze sobą elementy rytmiki, emisji głosu oraz dykcji. Dzięki ćwiczeniom i zabawom rytmicznym, np. z wykorzystaniem metronomu, uczestnicy warsztatów poznali pojęcie rytmu i taktu. Warsztaty wpłynęły pozytywnie na integrację grupy, a dzięki wspólnym ćwiczeniom w grupach, uczestnicy wzmocnili więzi z rówieśnikami, oraz komunikację. Wszyscy aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
      Było super!

     • Dzień Zwycięstwa – 8 maja

      Z okazji Dnia Zwycięstwa uczniowie kl. IV-VIII mieli okazję uczestniczyć na terenie naszej szkoły w „Zabawie z historią w kodach QR”. Zadanie polegało na skanowaniu kodów, które kierowały uczniów do konkretnych pytań i zadań w książkach historycznych, dotyczących historii naszego kraju. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pytania, otrzymały w nagrodę ocenę celującą z historii. Dzień Zwycięstwa w klasach młodszych polegał na wyszukiwaniu na I piętrze karteczek z numerkami, które kierowały najmłodszych do biblioteki szkolnej i tam uczniowie wspólnie odpowiadali na postawione pytania. Uczniowie klasy I mieli możliwość zagrania w karcianą grę historyczną pt. „Ja mam, ty masz…”, układali godło Polski z puzzli oraz kodowali. Zabawy i zadania historyczne spodobały się wszystkim naszym Uczniom. Dziękujemy za udział i zapraszamy do następnych zabaw historycznych. Organizatorki: p. Katarzyna

     • DACHL- Lӓnder – konkurs międzyszkolny


      27 kwietnia odbył się w SP 16 konkurs międzyszkolny dotyczący wiedzy na temat obszaru niemieckojęzycznego.
      Szkoły reprezentowało dwoje uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym pytania zamknięte i otwarte na temat krajów DACHL. Uczniowie zobowiązani byli do opanowania treści dotyczących położenia, podziału administracyjnego, znajomości zabytków, nazw największych rzek, jezior, gór, osób rządzących w danym kraju oraz wybitnych osobistości.
      Nasze reprezentantki Klaudia Kondzielawa i Joanna Grzeszczak po dogrywce zdobyły IV miejsce.
      Pozostaje pewien niedosyt, ale brawa należą się za postawę, dodatkową naukę i formę zaangażowania.

     • Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

      Dnia 24 IV 2023r. w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie klas młodszych poznali informacje o powstaniu tego święta, obejrzeli prezentację o historii książki, a następnie wykonali w grupach ćwiczenie pt. „Historia powstania książki”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się puzzle, które po ułożeniu przedstawiały ilustracje do bajek, które dzieci miały rozpoznać. Osoby chętne czytały uczestnikom zajęć fragmenty bajek braci Grimm, Charlesa Perraulta oraz Andersena. Na zakończenie uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę czytelniczą, a klasa I wykonała piękne ilustracje przedstawiające je ulubionych bohaterów książkowych, które można obejrzeć na holu przed biblioteką. Uczniowie klas starszych mieli możliwość wyboru krzyżówek dotyczących przeczytanych lektur i rozwiązywali je na przerwach, albo podczas lekcji języ

     • Festiwal Nauki z okazji Dnia Ziemi

      W dniu 20 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Nauki z okazji Dnia
      Ziemi. Klasy I-III wykonywały ekotorby i las w słoiku, sadziły zioła i krzewy miododajne, gościły w
      Ekoeksperymentarium i uczyły się piosenki. Starsi uczniowie wykonywali domki dla zapylaczy i
      ekotorby, gościli w Ekoeksperymentarium, sadzili zioła i krzewy miododajne, poznali odnawialne
      źródła energii. Wszystkie te działania miały zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nasza planeta i co
      możemy dla niej zrobić. Koordynatorkami akcji były Panie: Ala Piotrowicz-Chont i Marzena
      Skonieczna. Działania zostały współfinansowane z Funduszu Grantowego Stowarzyszenia ESWIP.

     • Zabawy o tematyce wielkanocnej w bibliotece szkolnej

      W dniach 4-5 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczenia w zabawach o tematyce wielkanocnej. Dużą atrakcją wśród dzieci cieszyła się kolorowanka świąteczna w rozmiarach XXL, zadaniapolegając na wykluczaniu ze zbioru, układanie świątecznej historyjki obrazkowej i jej opowiadanie, memory wielkanocne oraz losowanie świątecznych karteczek z poleceniami, aby wykonać jakieś ćwiczenie sportowe, np. podskoki, pompki. Atrakcje bardzo się podobały najmłodszym.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 22.07.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę