• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Świąteczne spotkania klas V-VIII

      Święta to magiczny czas. Dlatego ostatni dzień przed przerwą świąteczną postanowiliśmy spędzić w sposób szczególny. Klasy V-VIII brały udział w konkursie "Jaka to melodia?". Następnie odbyło się pakowanie prezentów oraz świąteczne kalambury. Nie mogło również zabraknąć wspólnego kolędowania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • Szkolna nocka

      Klasa szósta rozpoczęła niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia! W piątek 16 grudnia spotkaliśmy się na świątecznej nocce w szkole. W specjalny klimat wprowadziła wspólna kolacja, smaczna pizza otworzyła nas na ciekawe rozmowy i koleżeńskie wspominki. Potem przybył Mikołaj z prezentami Okazało się, że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, bo paczki były wspaniałe! Kolejnym punktem klasowych, nocnych przygód, były świąteczne pierniczki. Szóstoklasiści wykazali się niezwykłym talentem w ozdabianiu bożonarodzeniowych łakoci. W trakcie klasowej, świątecznej nocki nie zabrakło zabaw, śpiewania kolęd oraz filmu. Na filmowy seans wybraliśmy oczywiście najnowszą wersję "Opowieści wigilijnej"

     • Andrzejki w klasie IIa

      Uczniowie klasy II a w szkole nie tylko uczą się, ale również bawią. W ostatni dzień listopada zorganizowano klasowe andrzejki. Były różne wróżby i wspólna zabawa. Rodzice przygotowali pyszne słodkości. Tak się bawią drugoklasiści.

     • Akcja „Zróbmy coś razem”

      „Zróbmy coś razem” – pod takim hasłem w świetlicy szkolnej, 6 grudnia, odbyła się wspólna akcja dzieci z klas I-III z rodzicami lub najbliższymi członkami rodziny. Wspólnie ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby świąteczne, które mogli zabrać ze sobą, na pamiątkę wspólnie spędzonego przedświątecznego czasu. Był to wspaniale spędzony czas w świątecznej atmosferze.

     • Wieczornica Patriotyczna

      25 listopada w godzinach popoludniowo - wieczornych w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna, w której wzięli udział członkowie zespołu Złota Nuta oraz klasa 6a. Muzyczne spotkanie dopełnił blask świec i czekolada na gorąco. Była Rota, Flaga, Wolność...ale nie zabrakło również tego dnia poezji śpiewanej oraz pięknej recytacji w wykonaniu Jessici Klimko. A że za parę dni kolejne święto, to klasa 6a postanowiła tego samego wieczoru upamiętnić spotkanie andrzejkowymi wróżbami, z których chętnie każdy skorzystał. Na koniec, wszyscy aktywnie ruszyli do Just Dance. Zabawa była przednia a nad wszystkim czuwały panie Ula Tałuć i Iwona Kamecka

     • Wielcy malarze

      Dzieci ze świetlicy szkolnej „Słoneczko” wykonały kolejne zadanie z międzynarodowego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie…kolorów Świata”, było to zadanie z modułu niebieskiego – Europa. Dzieci poznały sylwetki 4 słynnych malarzy i ich dzieła. Byli to Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Edward Munch i Vincent van Gogh. Obejrzeli przykłady obrazów ich autorstwa. Następnie sami wcielili się w rolę artystów malarzy i wykonali reprodukcje wybranych przez siebie obrazów.

     • Jesienny konkurs z języka angielskiego dla klas III

      28 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kaja Górka, Martyna Dorożko, Majka Kruszewska i Lena Kudlik wzięły udział w jesiennym konkursie z języka angielskiego dla klas 3 organizowanym przez szkołę nr 11 w Elblągu.

      Dziewczyny przedstawiły pracę plastyczną "My scarecrow" - "Mój strach na wróble" i omówiły ją po angielsku oraz wzięły udział w szeregu trudnych konkurencji ze znajomości tego języka. Wykazały się dużą wiedzą i fantastycznie reprezentowały swoją klasę oraz całą szkołę!

     • SZLACHETNA PACZKA!

      Nasza Szkoła włączyła się w Akcję charytatywną, jaką jest Szlachetna Paczka.

      Pod opieką mamy panią Krystynę. Przedstawiamy jej krótką historię oraz potrzeby.

      Pani Krystyna jest osobą samotną, schorowaną. Choruje od dziecka na chorobę neurologiczną, powodującą bardzo uciążliwe migreny i zawroty głowy. Ma także zakrzepicę, dnę moczanową, poważnie choruje na nerki, przez co często trafia do szpitala. Grożą jej dializy. Brak jej odporności, co powoduje ciągle i ciężkie infekcje. Od lat cierpi na depresję, która nasiliła się po śmierci jej męża. Choć bardzo chciałaby pracować, jej stan zdrowia nie pozwala na razie na to. Jest na rencie rodzinnej. Czuje się samotna. Życie nie szczędziło ciosów pani Krystynie. Gdy na świat przyszła jej córka, mąż nagle zmarł. Wówczas po raz pierwszy pojawiła się depresja. Po kilku latach pani Krystyna ponownie wyszła za mąż. Jej stan zdrowia ustabilizował się

    • Ósemka górą!
     • Ósemka górą!

      29 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Przetrwała w sercach i wierszach...". Naszą szkołę reprezentowała Jessica Klimko, uczennica klasy VIII a. Oryginalną interpretacją utworu Adama Mickiewicza "Reduta Ordona" urzekła jury i tym samym zapewniła sobie I miejsce!

     • Dzień Pluszowego Misia

      25 listopada 2022 r. świętowaliśmy w świetlicy szkolnej „Słoneczko” Dzień Pluszowego Misia. Puszyste, miłe, zawsze miękkie, towarzyszą dzieciom od ponad stu lat. Skąd się wzięły? Dlaczego stały się ulubieńcami dzieci? Przeczytajcie opowiadanie o historii pluszowego misia a na pewno się dowiecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, 120 lat temu. Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Ale prezydent sprzeciwił się temu ratując tym samym życie maleństwu. Świadkiem tego wydarzenia był pewien pan – Clifford Berryman. On to właśnie uwiecznił całe zdarzenie na rysunku. Rysunek opublikowała waszyngtońska gazeta. Pewien w

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę