• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Halloween w klasie IIIa

      Obchody Halloween już na dobre weszły do polskiej tradycji.

      Rodzice uczniów klasy trzeciej przygotowali dla swoich pociech niespodziankę - udekorowali w ciekawy i oryginalny sposób salę. Dla dzieci było to wielkie zaskoczenie, gdy rano weszli do klasy. Było strrraaasznie! Tego dnia dzieci przebrały się w bardzo pomysłowe stroje. Były mumie, wampiry, straszny chirurg i wiele innych ,,strasznych” postaci. Uczniowie nie musieli zbierać cukierków, ponieważ rodzice zadbali również o słodki poczęstunek. Były halloweenowe słodycze, pyszne rogaliki i deserki. Nie zabrakło również owoców.

     • Tydzień kodowania w SP 8

      W ramach obchodów tygodnia kodowania, które odbywały się pod hasłem "Koduję, współpracuje, podróżuję, uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w wielu aktywnościach. Uczniowie klas I-III klasy mieli okazję poćwiczyć kodowanie na wirtualnej macie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz układali wirtualne puzzle dla symulatora Ozobota. Natomiast klasy IV-VIII wzięły udział w grze, podczas której rozkodowywali informacje zaszyfrowane poprzez kody QR, następnie wykonywali zadania na mapie Polski. Dzięki grze uczniowie utrwalili kierunki geograficzne, poznali miasta Polski oraz ciekawostki z nimi powiązane. Tegoroczne obchody zorganizowały Panie: Anna Kwidzinska oraz Marzena Skonieczna

     • Psia lekcja – o bezpieczeństwie dzieci i psów

      25 października, wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa, niemniej u nas swojego nieformalnego święta doczekały się również wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa – 25 października to wszak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie. W ramach obchodów Dnia Kundelka, w świetlicy szkolnej, rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Psia lekcja- o bezpieczeństwie dzieci i psów”. Temat zajęć to – „Mój przyjaciel pies”. Dzieci obejrzały film „12 zachowań, które denerwują twojego psa” a potem wywiązała się dyskusja z dziećmi na temat „W jaki sposób powinniśmy opiekować się swoimi psami?” Świetliczaki dowiedziały się:
       Dlaczego pies potrzebuje codziennej rutyny i ustalonych zasad

     • Nieznajomy na placu zabaw

      Pod takich hasłem odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia, które przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Elblągu. Jak zachować się w kontakcie z nieznajomym, aby zawsze być bezpiecznym? Na to pytanie, Świetliczaki, po zakończonych zajęciach, potrafiły odpowiedzieć. Dzieci powiedziały „kim jest nieznajomy” oraz dowiedziały się, że nie każdy dorosły jest dobry. Dziecku nie wystarczy powiedzieć, aby nie rozmawiało z nieznajomymi. Ważne jest, żeby zrozumiało, w jaki sposób ma zareagować, kiedy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji. Warto pamiętać o zasadach, jak: nie oddalam się z nieznajomą osobą, nic nie biorę od nieznajomej osoby czy nie udzielam pomocy nieznajomej osobie, dopóki nie będzie to ustalone z rodzicem i dopóki rodzic nie wyrazi na to zgody. Kiedy dziecko potrzebuje pomocy i podchodzi osoba, która mówi, że zaprowadzi je do rodziców, warto, aby dziecko miało ustalone hasł

     • Bookflix w bibliotece szkolnej

      Netflix znany jest każdemu. A kto słyszał o Bookflix'ie? W naszej bibliotece powstał właśnie Bookflix - regał, na który trafiają książki najczęściej czytane i polecane przez uczniów!

      Jest to kolejny krok, by zachęcić Was do czytania książek. To Wy wybieracie je i decydujecie o tym, co warto przeczytać!

     • Dlaczego wszystkie pytania są dobre?

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Dlaczego wszystkie pytania są dobre?”, którego organizatorem jest Uniwersytet Dzieci. W czasie zajęć uczniowie przeniosą się do odległych miejsc na mapie. Sprawdzą, czy szkło przemaka, policzą planety w Układzie Słonecznym, dowiedzą się, co jest dziełem sztuki i czy w Afryce buduje się pałace. Podczas zajęć projektowych uczniowie, pracując indywidualnie i w grupie, nauczą się koncentrować na zadaniu, będą trenować krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Poczują, że pogłębianie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy.

     • Ile wiedzy zmieści się w głowie?

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Ile wiedzy zmieści się w głowie?”, którego organizatorem jest Uniwersytet Dzieci. W czasie zajęć uczniowie będą ćwiczyć mierzenie temperatury, zbadają właściwości skał, dowiedzą się, jak działa telefon i co zrobić, by bezpiecznie korzystać z prądu. Nauczą się wyciągać wnioski z obserwacji przyrody i tego, co ich otacza. Podczas zajęć projektowych uczniowie będą nazywać i oswajać emocje. Trenując koncentrację i współdziałanie w zespole, zrobią kolejny krok w stronę zdobywania kompetencji społecznych.

     • Światowy Dzień Białej Laski

      15 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Ta kartka w kalendarzu przypomina, że wśród nas żyją osoby niewidome i słabowidzące. Biała laska to międzynarodowy symbol osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki niej miliony osób z dysfunkcją wzroku mogą normalnie funkcjonować i wykonywać podstawowe czynności życia codziennego m.in. chodzić na spacery, robić zakupy czy podróżować komunikacją miejską. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na kształtowanie postaw ludzi , które powinny być oparte na otwartości, empatii i tolerancji wobec osób niewidomych. Osoby z wadami wzroku, właśnie w tym dniu podkreślają swoją rolę w społeczeństwie. Dla osób niewidomych jest to uroczyste święto, podczas którego przypominają zdrowej części społeczeństwa, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, czyli bez ograniczeń . W czasie zajęć dzieci:

     • "Kolorowe dźwięki"

      Na zajęciach w świetlicy szkolnej „Słoneczko”, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”, dzieci zrealizowały kolejne zadanie – nr 3. Przy pomocy kolorowych kół wyciętych z papieru uczniowie próbowali odtworzyć obraz Kandinsky'ego „Studium koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami". Następnie przy pomocy Bum Bum Rurek dzieci sprawdzały jak brzmi stworzone dzieło.

     • "Działamy"

      Świetlica szkolna „Słoneczko” realizuje zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Jedno z zadań nr 11 polegało na zachęceniu całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców i nauczycieli do stworzenia wspólnej jesiennej pracy. W trzech miejscach w szkole, chętne osoby tworzyły obraz. Zadanie zostało wykonane! Powstały wspaniałe prace.

     • Pasowanie na Świetliczaka

      W świetlicy szkolnej, 10 października 2023 roku, miała miejsce ważna uroczystość – Pasowanie na Świetliczaka. Dzieci, które od września zaczęły uczęszczać do świetlicy musiały przejść trzy próby: ciszy, wytrzymałości i zwinności. Oczywiście wszystkie dzieci pomyślnie przeszły próby. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania oraz nagrody- niespodzianki. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

     • Bezpieczeństwo w szkole i na wycieczce

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” czyli specjalnego programu dla superbohaterów, w którym dzieci będą uczyć się, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Tak, tak dobrze czytacie- SUPERBOHATERÓW. Podczas zajęć Świetliczaki zdobędą 5 mocy: uważność, ostrożność, odpowiedzialność, czujność i empatię oraz dowiedzą się, co robić w różnych sytuacjach, aby uniknąć zagrożenia. Oczywiście w czasie zajęć dzieci będą musiały uważnie słuchać, bo nie wiadomo, kiedy ta wiedza może się przydać im albo komuś innemu. Dzięki niej będą bardziej bezpieczni i kto wie, może uda się kogoś uratować i uchronić przed niebezpieczeństwem. Każdy z nas może zostać superbohaterem. Wielką przygodę rozpoczęto od zajęć o bezpieczeństwie w szkole i na wycieczce. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny. Na zakończenie zajęć,

     • Urodziny Świetliczaków

      W roku szkolnym 2023/2024 będziemy obchodzić urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. Każdy jubilat otrzyma pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. We wrześniu i w październiku swoje święto obchodzili: z klasy Ia – Zuzia, Natasza, Paweł i Maksym; z klasy IIa – Patryk oraz Piotr i Miłosz z klasy IIIa. Niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!

     • „Jadalny obraz”

      Dzieci w świetlicy szkolnej zrealizowały kolejne zadanie nr 2 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zajęcia były inspirowane pracami holenderskiego malarza Pieta Mondriana. Dzieci stworzyły jadalne obrazy wykorzystując owoce i warzywa.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę