• W zdrowym ciele zdrowy duch.

Rozwój fizyczny jest dla nas bardzo ważny, dlatego realizujemy programy, które mają nam w tym pomóc:

1. WF z AWF - celem programu, którego organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki jest poprawa i monitoring kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych - walka ze skutkami pandemii i koronawirusa.

2. Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

3. Prowadzone są również zajęcia Koła Turystyki Rowerowej i Pieszej

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

• Dnia 02.04.2022 roku odbył się pierwszy mecz piłki nożnej w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Rywalizowały ze sobą reprezentacje klasy VI a i VIII a.

Reprezentacja klasy VI a- Piotra Zaturski, Gracjan Czerski, Gabriel Czerski, Jakub Mieczkowski, Krystian Wójcik

Reprezentacja klasy VIII a-Kacper Zaturski, Szymon Lipiński, Szymon Lewandowski, Gracjan Samborski, Hubert Kazaniecki, Dawid Rutkowski, Natalia Boćko

Wynik spotkania: VIII a-VI a - 8:4 (strzelcy bramek: Piotr Zaturski 4, Kacper Zaturski 3, Szymon Lewandowski 2, Dawid Rutkowski 2, Gracjan Samborski 1)

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

• W sobotni poranek 09 kwietnia 2022 roku odbył się drugi mecz rozgrywany w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Na szkolnym boisku rywalizowali uczniowie klasy VIa oraz VIIa. Po zaciętym meczu lepszą drużyną okazali się uczniowie klasy szóstej, pokonali siódmoklasistów 4 do 1.

Reprezentanci klasy VI a: Piotr Zaturski (2 bramki), Jerzy Krupski (1 bramka), Gabriel Czerski, Gracjan Czerski, Krystian Wójcik.

Reprezentacja klasy VII a: Mateusz Rożentalski ( 2 bramki), Kamil Maciągowski, Krzysztof Reptowski, Jassica Klimko.