• Witamy na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy również do śledzenia szkolnego FB, gdzie także będziemy prezentować życie szkoły.
     • Dzień Świętego Patryka

      Uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Świętego Patryka odbyli lekcje okoliczniściowe. Uczniowie klasy 1a dowiedzieli się co to za święto, kto to jest Święty Patryk, a także poznali zwyczaje związane z tym Świętem i Irlandią. Starsze klasy przypomniały sobie informacje o Irlandii i Świętym Patryku, a także wykonali różne zadania: domino, bingo, wyszukiwanie i dopasowywanie informacji o słynnych Irlandczykach i inne.

     • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

      Uczniowie klasy drugiej i trzeciej lubią podróżować. We wrześniu byli na wycieczce w Koziej Farmie Złotna. W czasie wycieczki ,,spotkali się” z kozami oraz zobaczyli jak produkuje się sery. Uczestniczyli w warsztatach serowarskich. Na koniec odbyła się degustacja kozich serów. Były przepyszne. Kozia Farma w Złotnej to przykład gospodarstwa ekologicznego, która produkuje zdrową żywność.

     • Wycieczka do Miasteczka Westernowego klasy 2a i 3a.

      Klasy 2a i 3a odwiedziły Miasteczko Westernowe k. Grudziądza. Po dotarciu na miejsce czekało na nas mnóstwo atrakcji. Między innymi spacer po zoo i karmienie zwierząt , lekcja geologii w Parku Jurajskim gdzie nie zabrakło dinozaurów w rzeczywistych rozmiarach, kraina bajek, rodeo na byku, paintball, największe w Polsce show westernowe, zabawy w lunaparku, a wszytko to we wspaniałym miejscu dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z Dzikiego Zachodu . Pogoda dopisała. Opaleni i szczęśliwi wróciliśmy do Elbląga. Polecamy to miejsce wszystkim fanom kowbojów i nie tylko!

     • Międzyświetlicowy Turniej Szachowy

      22 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Turniej Szachowy. Naszą świetlicę szkolną reprezentowały dwie osoby: Amelia Kwietniewska z klasy Ia i Kacper Sułek z IIIa. W wyniku rozgrywek – Kacper zajął II miejsce i otrzymał puchar zaś Amelia otrzymała medal za wolę walki. Każdy z uczestników Turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody-niespodzianki.

     • Urodziny Świetliczaków

      W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W maju swoje święto obchodziła tylko jedna osoba – to Zosia P. z klasy IIa Dziewczynka otrzymała pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Zosiu, niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia!!!

     • Mogę być, kim chcę!

      W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego realizowanego w świetlicy szkolnej, uczniowie zapoznali się z zawodem ogrodnika oraz florysty. Dzieci stworzyły piękne wiosenne bukiety, według własnych pomysłów. Każdy był wyjątkowy!

     • Festyn Rodzinny „Razem nawet w Kosmos”

      W dniu 08.05.2024 r. odbył się Festyn Rodzinny „Razem nawet w Kosmos”, który był doskonałą okazją do integracji całej międzykulturowej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Festyn był również podsumowaniem projektu „My dla Was, Wy dla Nas” podczas którego grupa projektowa zaprezentowała efekty swojej pracy: występ kończący warsztaty muzyczne: „ Muzyka łączy serca” oraz plener prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych. Na uczestników Festynu czekało wiele atrakcji: Tor przeszkód Komandor, Planetarium Syriusz, Warsztaty z robienia rakiet, Bubble Futball, Trening wzmacniający „Młode Dziki” Piotr Willma, Marta Komar. Kolejną atrakcją były Słodkie stoliki przygotowane przez rodziców i uczniów poszczególnych klas. W konkursie I miejsce zajęła klasa Ia, II miejsce klasa IVa, a III miejsce klasa VIIa. Bardzo dziękujemy wszystkim klasom za kreatywność i zaangażowanie. Działania odbywały się

     • Odwiedziny absolwentki

      Uczniowie klasy 8 mieli okazję spotkać się z absolwentką naszej placówki, a obecnie uczennicą Zespołu Szkół Technicznych - Klaudią Kondzielawą.

      Opowiedziała ona o swojej szkole, przedstawiła dostępne profile i zapoznała ósmoklasistów ze specyfiką nauki w ZST. Na końcu spotkania wszyscy przygotowali się do musztry :) :) Spotkanie zorganizowane zostało przez p. Agnieszkę Zagulską-Narwojsz, szkolnego doradcę zawodowego.

     • Freblowska konstrukcja

      Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały w czasie zajęć kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zadanie polegało na stworzeniu konstrukcji przestrzennej z wykorzystaniem wykałaczek i plasteliny. Buckminster Fuller stworzył kultowy projekt w postaci kopuły geodezyjnej, która w swojej formule przypominała freblowskie konstrukcje. Świetliczakom bardzo podobały się zajęcia, o czym świadczą stworzone prace konstrukcyjne.

     • „Op-art"

      W świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zabawa sztuką”. „Op – art.” to sztuka optyczna, za pomocą której, artyści chcą w jak największym stopniu wpłynąć na doznania wzrokowe odbiorcy. Aby to zrobić stosują różnego rodzaju efekty wizualne, jak np. zestawienia figur geometrycznych, pewnego rodzaju cieniowanie czy różne faktury. Świetliczaki próbowały swoich sił w tworzeniu takich prac plastycznych, jak artyści.

     • Urodziny Świetliczaków

      W kwietniu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Amelia W., Amelia K., Oliwia L., Uliana K. i Kacper N., z klasy IIa – Rozalia K. oraz z klasy 3a –Patryk Sz. I Mark B. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Festiwal Nauki z okazji Dnia Ziemi

      W dniu 26.04 klasy VI-VIII uczestniczyły w Festiwalu Nauki z okazji Dnia Ziemi, przygotowanym przez Panie: Katarzynę Szwemińską i Marzenę Skonieczną. Podczas warsztatów: „Woda źródłem życia” uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Badali poziom czystości wody z kranu, destylowanej i deszczówki. Usłyszeli jakie czynniki negatywnie wpływają na jej jakość i jak my możemy to zmienić. Kolejny blok: „Nie marnuję” poświęcony był świadomej konsumpcji. Młodzież dowiedziała się ile jedzenia marnuje się na świecie w ciągu doby. Wpłynęło to na ich świadomość, żeby zakupy robione były w sposób przemyślany. Trzeci blok: „Nasi skrzydlaci przyjaciele” poświęcony był ptakom, które zamieszkują Polskę i Ukrainie. Uczniowie poznali najpopularniejsze ptaki, dowiedzieli się jakie korzyści ze sobą przynoszą oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Działania odbywają się w ramach p

     • Warsztaty kulinarne

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w celu promocji zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-V zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, zdrowego żywienia. Uczniowie z każdej klasy, w czasie dwugodzinnych zajęć zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieli się też ile cukru znajduje się w małej butelce coli i innych słodkich napojach. W części praktycznej warsztatów uczniowie degustowali samodzielnie przygotowane, zdrowe kanapki, warzywa, owoce i soczek owocowy. Każda klasa otrzymała zestaw do wysiania nasion, różnych warzyw. Mamy nadzieję, że każdemu uczniowi uda się wyhodować swoje warzywa. Warsztaty mogły odbyć się dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów przy współpracy nauczycielki naszej szkoły pani Ali Chont.
      To były super zajęcia!

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 17.06.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Warto zajrzeć

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
   • Poznaj Polskę