• Międzyświetlicowy Turniej Szachowy

     • 22 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Turniej Szachowy. Naszą świetlicę szkolną reprezentowały dwie osoby: Amelia Kwietniewska z klasy Ia i Kacper Sułek z IIIa. W wyniku rozgrywek – Kacper zajął II miejsce i otrzymał puchar zaś Amelia otrzymała medal za wolę walki. Każdy z uczestników Turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody-niespodzianki.

     • Urodziny Świetliczaków

     • W roku szkolnym 2023/2024 obchodzimy urodziny każdego ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. W maju swoje święto obchodziła tylko jedna osoba – to Zosia P. z klasy IIa Dziewczynka otrzymała pamiątkowy urodzinowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Zosiu, niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia!!!

     • Ekologiczny Festiwal online z okazji Dnia Ziemi

     • Uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w Ekologicznym Festiwalu Online, odbywającym się z okazji Dnia Ziemi. Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję dowiedzieć się:

      * jak prawidłowo segregować odpady i jakie są najczęściej popełniane błędy; 

      * w jaki sposób możesz chronić klimat oraz zasoby wody;

      * czy życie bez śmieci jest możliwe;

      * jak w obecnych czasach zaangażować się w działania prośrodowiskowe;

      * jak własnoręcznie zrobić coś przydatnego z czegoś niepotrzebnego;

      Uczniowie poznali również różne ciekawostki przyrodnicze.

      Było bardzo ciekawie, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą na tematy związane z ochroną środowiska.

       

     • Mogę być, kim chcę!

     • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego realizowanego w świetlicy szkolnej, uczniowie zapoznali się z zawodem ogrodnika oraz florysty. Dzieci stworzyły piękne wiosenne bukiety, według własnych pomysłów. Każdy był wyjątkowy!

     • Festyn Rodzinny „Razem nawet w Kosmos”

     • W dniu 08.05.2024 r. odbył się Festyn Rodzinny „Razem nawet w Kosmos”, który był doskonałą okazją do integracji całej międzykulturowej społeczności szkolnej oraz lokalnej. Festyn był również podsumowaniem projektu „My dla Was, Wy dla Nas” podczas którego grupa projektowa zaprezentowała efekty swojej pracy: występ kończący warsztaty muzyczne: „ Muzyka łączy serca” oraz plener prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych. Na uczestników Festynu czekało wiele atrakcji: Tor przeszkód Komandor, Planetarium Syriusz, Warsztaty z robienia rakiet, Bubble Futball, Trening wzmacniający „Młode Dziki” Piotr Willma, Marta Komar. Kolejną atrakcją były Słodkie stoliki przygotowane przez rodziców i uczniów poszczególnych klas. W konkursie I miejsce zajęła klasa Ia, II miejsce klasa IVa, a III miejsce klasa VIIa. Bardzo dziękujemy wszystkim klasom za kreatywność i zaangażowanie. Działania odbywały się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.

     • Odwiedziny absolwentki

     • Uczniowie klasy 8 mieli okazję spotkać się z absolwentką naszej placówki, a obecnie uczennicą Zespołu Szkół Technicznych - Klaudią Kondzielawą.

      Opowiedziała ona o swojej szkole, przedstawiła dostępne profile i zapoznała ósmoklasistów ze specyfiką nauki w ZST. Na końcu spotkania wszyscy przygotowali się do musztry :) :) Spotkanie zorganizowane zostało przez p. Agnieszkę Zagulską-Narwojsz, szkolnego doradcę zawodowego.

     • Freblowska konstrukcja

     • Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowały w czasie zajęć kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zadanie polegało na stworzeniu konstrukcji przestrzennej z wykorzystaniem wykałaczek i plasteliny. Buckminster Fuller stworzył kultowy projekt w postaci kopuły geodezyjnej, która w swojej formule przypominała freblowskie konstrukcje. Świetliczakom bardzo podobały się zajęcia, o czym świadczą stworzone prace konstrukcyjne.

     • „Op-art"

     • W świetlicy szkolnej „Słoneczko” zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Zabawa sztuką”. „Op – art.” to sztuka optyczna, za pomocą której, artyści chcą w jak największym stopniu wpłynąć na doznania wzrokowe odbiorcy. Aby to zrobić stosują różnego rodzaju efekty wizualne, jak np. zestawienia figur geometrycznych, pewnego rodzaju cieniowanie czy różne faktury. Świetliczaki próbowały swoich sił w tworzeniu takich prac plastycznych, jak artyści.

     • Urodziny Świetliczaków

     • W kwietniu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Amelia W., Amelia K., Oliwia L., Uliana K. i Kacper N., z klasy IIa – Rozalia K. oraz z klasy 3a –Patryk Sz. I Mark B. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń. 

     • Festiwal Nauki z okazji Dnia Ziemi

     • W dniu 26.04 klasy VI-VIII uczestniczyły w Festiwalu Nauki z okazji Dnia Ziemi, przygotowanym przez Panie: Katarzynę Szwemińską i Marzenę Skonieczną. Podczas warsztatów: „Woda źródłem życia” uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Badali poziom czystości wody z kranu, destylowanej i deszczówki. Usłyszeli jakie czynniki negatywnie wpływają na jej jakość i jak my możemy to zmienić. Kolejny blok: „Nie marnuję” poświęcony był świadomej konsumpcji. Młodzież dowiedziała się ile jedzenia marnuje się na świecie w ciągu doby. Wpłynęło to na ich świadomość, żeby zakupy robione były w sposób przemyślany. Trzeci blok: „Nasi skrzydlaci przyjaciele” poświęcony był ptakom, które zamieszkują Polskę i Ukrainie. Uczniowie poznali najpopularniejsze ptaki, dowiedzieli się jakie korzyści ze sobą przynoszą oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki. W dniu 26.04 klasy VI-VIII uczestniczyły w Festiwalu Nauki z okazji Dnia Ziemi, przygotowanym przezPanie: Katarzynę Szwemińską i Marzenę Skonieczną. Podczas warsztatów: „Woda źródłem życia”uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Badali poziom czystościwody z kranu, destylowanej i deszczówki. Usłyszeli jakie czynniki negatywnie wpływają na jej jakość ijak my możemy to zmienić. Kolejny blok: „Nie marnuję” poświęcony był świadomej konsumpcji.Młodzież dowiedziała się ile jedzenia marnuje się na świecie w ciągu doby. Wpłynęło to na ichświadomość, żeby zakupy robione były w sposób przemyślany. Trzeci blok: „Nasi skrzydlaciprzyjaciele” poświęcony był ptakom, które zamieszkują Polskę i Ukrainie. Uczniowie poznalinajpopularniejsze ptaki, dowiedzieli się jakie korzyści ze sobą przynoszą oraz w jaki sposób należy onie dbać. Działania odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany ZjednoczoneAmeryki.

     • Warsztaty kulinarne

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w celu promocji zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-V zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, zdrowego żywienia. Uczniowie z każdej klasy, w czasie dwugodzinnych zajęć zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieli się też ile cukru znajduje się w małej butelce coli i innych słodkich napojach. W części praktycznej warsztatów uczniowie degustowali samodzielnie przygotowane, zdrowe kanapki, warzywa, owoce i soczek owocowy. Każda klasa otrzymała zestaw do wysiania nasion, różnych warzyw. Mamy nadzieję, że każdemu uczniowi uda się wyhodować swoje warzywa. Warsztaty mogły odbyć się dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów przy współpracy nauczycielki naszej szkoły pani Ali Chont.
      To były super zajęcia!

     • ,, Cebula cebuli nierówna”-warsztaty ekologiczne dla klasy III w Bibliotece Bulaj

     • To już ostatnie w tym roku warsztaty z cyklu ,,Cebula cebuli nierówna”, na które wybraliśmy się 19 kwietnia.
      W październiku dzieci posadziły różne cebulki kwiatowe, w ogrodzie przy Bibliotece Bulaj. Wiosną z posadzonych cebul wyrosły piękne, różnokolorowe kwiaty: krokusy, tulipany, szafirki i hiacynty. Ogród wyglądał przepięknie! Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne ,,Wiosenny ogród”, które są ozdobą gabinetu trzecioklasistów.

     • Zawody pływackie "Już pływam"

     • 25 kwietnia na krytej pływalni w Elblągu , odbyło się podsumowanie powszechnej nauki pływania "Już pływam". Uczniowie klasy III a : Daria Lewandowska, Błażej Ostrowski, Kacper Sułek oraz Patryk Szymajda godnie reprezentowali naszą szkołę!

     • Konkurs logopedyczno- plastyczny

     • Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny  "Jedno słowo - znaczeń wiele".

      Konkurs został rozstrzygnięty, chociaż obrady jury były burzliwe  Wszystkie prace były przemyślane, starannie wykonane i piękne!

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, osobom wyróżnionym i pozostałym uczestnikom. 

      Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

      w kategorii klas 0-I

      I miejsce      Zuzanna Zielińska  SP 8

      II miejsce     Adrianna Lewińska SP 11

      III miejsce    Zuzanna Brzeska SP  12

      w kategorii klas II-III

      I miejsce   Amelia Jernat SP 11

      II miejsce   Kornelia Melcer SOSW 2

      III miejsce  Liliana Lewińska SP 11 oraz Mark Baranov SP 8

      DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK 

     • Turniej tenisa stołowego

     • Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w MiędzyszkolnymTurnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentacji naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych,które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wElblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku orazpostawy fair play podczas rywalizacji sportowej.Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych, które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku oraz postawy fair play podczas rywalizacji sportowej.

     • Czyściochowa Akademia

     • Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”. W czasie zajęć dzieci przyswajają wiadomości z zakresu higieny, stawiając na naukę przez zabawę. Akademia obejmuje 6 obszarów dotyczących higieny u dzieci: higieny jamy ustnej, higieny nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. W każdy obszar tematyczny dzieci zostają wprowadzeni edukacyjnym filmem prezentującym ciekawy eksperyment. Zajęcia nie tylko pobudzają wyobraźnie, lecz także zachęcają do aktywnego udziału. Świetliczaki wzięły udział w turnieju higienicznym, dzięki któremu lepiej zapamiętały wiadomości dotyczące zasad higienicznych. Mieli okazję ćwiczyć logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz refleks. Turniej pomógł w integracji oraz wzmocnił więzi między dziećmi. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książeczkę „Higiena w eksperymentach”, aby wspólnie z rodzicami wykonali domowe doświadczenia.

     • Urodziny Świetliczaków

     • W marcu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Antosia K. i Alan M., z klasy IIa – Natalia L. oraz z klasy IIIa – Martyna P. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

     • Sportowe talenty w ósemce

     • Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

      Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

     • Konkurs logopedyczny

     • W piątek ogłoszono wyniki szkolnych konkursów logopedycznych.

      "Rysujemy głoski"

      I miejsce KAMIL S. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce LENA W. kl.1 

       "Gabinet logopedy"

      I miejsce DARIA H. kl.2

      II miejsce LENA S. kl.1

      III miejsce GABRIEL B. kl.1

      Wszystkie prace konkursowe były bardzo ładne, pomysłowe i staranne, więc gratulacje należą się każdemu uczestnikowi!