• Witaj świetlico!

     • Wakacje się skończyły, czas wracać do szkoły. Świetlica czeka na Was z mocą
      wrażeń – konkursy, piosenki, zabawy, gry, kolorowanki i całe mnóstwo
      uśmiechów. To tu możecie spędzać czas z koleżankami i kolegami na zabawie,
      poznawaniu siebie i świata. Każda chwila mija tu szybko i bardzo przyjemnie.
      Świetlicową przygodę czas zacząć!

    • Bezpieczna droga do szkoły
     • Bezpieczna droga do szkoły

     • W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” 9 września 2022 r.,  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielem KMP w Elblągu, dzielnicowym p. Sylwestrem Kameckim. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. 

      Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

      Uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

    • Integracja klas VI - VIII
     • Integracja klas VI - VIII

     • Klasie Va, VI a, VII a i VIII a, wtorek upłynął na integracji, rozmowach i dobrej zabawie. Bażantarnia okazała się strzałem w dziesiątkę, nie tylko ze względu na pogodę , ale przede wszystkim na wspólnie spędzony czas.

    • Narodowe Czytanie 2022
     • Narodowe Czytanie 2022

     • 3 września zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju, czytano Ballady i Romanse Adama Mickiewicza.

      My również uczestniczyliśmy we wspomnianej akcji.

      W piątek, 2 września, uczniowie klas VI-VIII czytali utwory Mickiewicza w murach naszej szkoły.

      W sobotę, 3 września, dwie uczennice klasy VIII a: Jessica Klimko i Zosia Tomaszczyk godnie zaprezentowały fragment "Świtezianki" w akcji Narodowego Czytania, organizowanej przez I LO w Elblągu.

      Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tak fantastycznego przedsięwzięcia!

     • Podręczniki-informacja

     • Szanowni Państwo!

      Przypominam, że szkoła ma obowiązek zapewnić uczniom bezpłatny dostęp do podręczników i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć z zakresu kształcenia ogólnego.

      Prawo do bezpłatnego dostępu nie obejmuje jedynie podręczników i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do nieobowiązkowych zajęć takich jak religia/etyka, wychowanie do życia w rodzinie, drugi język obcy, itp.

      W związku z tym poniżej przesyłam wykaz podręczników do religii:

      Klasa I: "Poznaję Boży świat"

      Klasa II: "Odkrywam królestwo Boże"

      Klasa III: "Poznaję Jezusa" (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

      Klasa IV: zeszyt w kratkę

      Klasa V: "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy" (podręcznik)

      Klasa VI: "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" (podręcznik)

      Klasa VII: "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" (podręcznik)

      Klasa VIII: zeszyt w kratkę

     • Karta rowerowa na koniec wakacji

     • W związku z dużym zainteresowaniem poprzednią inicjatywą Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu jeszcze w te wakacje dzieci i młodzież będą mogły zdobyć uprawnienia do poruszania się rowerem oraz hulajnogą elektryczną po drogach publicznych.

      Zachęcamy do skorzystania z możliwości uczestniczenia w kursie zakończonym egzaminem na kartę rowerową. Kurs odbędzie się w dniach 24 – 26 sierpnia 2022 r. w godz. 10:00 – 14:00.

      Obowiązujące przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.  

      - Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Na koniec trzeciego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub Dyrektora Szkoły Podstawowej do której uczęszcza dziecko.

      Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

       

      nadkom. Krzysztof Nowacki

      oficer prasowy KMP w Elblągu

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.Były podsumowania, życzenia i wręczenie nagród oraz dyplomów dla wyróżnionych uczniów . Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców, którzy  nieustannie wspierają nie tylko swoje dzieci, ale także aktywnie działają na rzecz naszej szkoły.

      Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych.

      Całej społeczności szkolnej życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

      Do zobaczenia we wrześniu!

     • Historia w pudełku

     • 13 maja uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach historycznych organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku. Tematem spotkania była "Historia PRL". Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat PRL i wykorzystać ją do realizacji projektu "Historia w pudełku", w którym prezentowali ciekawostki z życia w czasach PRL-u.

     • Akcja - Żonkil

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, której celem było upamiętnienie 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim. 

      Uczniowie uczestniczyli w lekcjach historii poświęconych tematyce żydowskiej. Odkrywali również historię społeczności żydowskiej w naszym mieście. Na koniec wykonali papierowe żonkile, które przypięli sobie do ubrania na znak pamięci o wydarzeniach z getta warszawskiego. 

     • Odkrywali historie swoich przodków

     • Uczniowie klasy 4 w tym roku szkolnym wzięli udział w szkolnej akcji „Odkryj historię swojej rodziny”, której celem było zachęcenie uczniów do poszukiwania informacji na temat swoich przodków i ich pochodzenia – odkrywania starych fotografii i dokumentów, słuchania wspomnień. 

      Na lekcji historii uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się genealogia i jak rozpocząć poszukiwania własnych korzeni. Efektem końcowym było stworzenie przez uczniów swojego drzewa genealogicznego. Uczniowie prezentowali też swoje pamiątki rodzinne. Opowiadali ciekawe historie z nimi związane.

     • Ogólnopolski program edukacyjny „Misja kieszonkowe”

     • Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” wzięły udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym oraz konkursie „Misja Kieszonkowe”. Organizatorem programu był BNP Paribas. Celem programu było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie finansów. Program poruszał tematy, takie jak: planowanie wydatków, oszczędzanie oraz szacunek do wartości posiadanych pieniędzy. Tematyka programu była rozbudowana – skupiała się na podstawach edukacji oraz łączyła je z praktycznymi umiejętnościami. Celem zajęć było budowanie świadomości, by dzieci bezpiecznie, mądrze oraz odpowiedzialnie gospodarowały swoim budżetem, którym jest kieszonkowe.Za realizację zadań oraz wykonanie pracy konkursowej, dzieci otrzymały nagrody-niespodzianki.

     • Wycieczka do Aniołowa

     • W celu promocji zachowań prospołecznych, 14 czerwca 2022r., zorganizowano wycieczkę-niespodziankę do Aniołowa, jako nagrodę dla dzieci klas 1-3 uczęszczających na świetlicę szkolną, którzy wyróżniali się wzorowym zachowaniem. Podczas pobytu w „Anielskiej Krainie” dzieci:

      - poznały lokalne dziedzictwo kulturowe i niebiańskie smaki lokalnych specjałów,

      - wzięły udział w warsztatach piekarniczych,

      - odbyły spacer „Szlakiem aniołów i urokliwych zakątków”,

      - zgłębiły sztukę tworzenia własnego anioła,

      Na zakończenie dzieci wzięły udział w integracyjnym ognisku z pieczeniem kiełbasek.

    • Dzień Pustej klasy w Ósemce
     • Dzień Pustej klasy w Ósemce

     • W dniu 22.06 uczniowie klas IV-VIII w ramach obchodów święta edukacji w naturze Dzień Pustej Klasy uczestniczyli w grze „Poznaj Elbląg”. Zajęcia pozwoliły im utrwalić umiejętność posługiwania się mapą. Każdy zespół szukał punktów zaznaczonych na planie, musiał do nich dotrzeć i znaleźć odpowiedzi na pytania. Najlepszymi okazały się: klasa VIIIa, VIIIb i VIa. Gratulujemy wszystkim udanej zabawy.

    • 8a w Muzeum II Wojny Światowej
     • 8a w Muzeum II Wojny Światowej

     • 10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII a udali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

      To nowoczesny obiekt muzealny ukazujący tragiczną historię II wojny światowej, która została zaprezentowana w kilkunastu salach tematycznych wystawy głównej w formie zarówno tradycyjnych eksponatów, jak i multimedialnych prezentacji i filmów. Każdy z odwiedzających miał okazję „przejść” przez ten mroczny okres w dziejach z audio-przewodnikiem, dzięki któremu odkrywanie przeszłości stało się łatwiejsze i dawało pewność, że nikt się nie zgubi.

      Wizyta w muzeum na wszystkich wywarła  ogromne wrażenie. Zwieńczeniem wycieczki do Gdańska był spacer po Starym Mieście oraz posiłek wychowanków w restauracji McDonald’s.

      Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Adam Jażdżyński i p. Mariola Myślińska.

    • Nasze uczennice na podium!
     • Nasze uczennice na podium!

     • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Barwy niebiesko-żółte. Promienie nadziei" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 19 w Elblągu!

      W kategorii klas IV-VI :

      Anna Kula (klasa VI a) - I miejsce

      W kategorii klas VII - VIII:

      Alicja Komycz - VIII B- I miejsce

      Lena Opieka - VIII B - II miejsce

      Dziewczyny, gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów!!

    • Świat optyki w Elbląskim Parku Technologicznym
     • Świat optyki w Elbląskim Parku Technologicznym

     • Uczniowie klas ósmych w ramach lekcji fizyki udali się Elbląskiego Parku Technologicznego i zwiedzili wystawę Tajemnice koloru prezentującą ciekawe zjawiska ze świata optyki. Atrakcją był udział w warsztatach, których celem było sprowokowanie uczniów do wspólnej, twórczej aktywności przy odkrywaniu i analizowaniu takich zjawisk fizycznych jak zjawisko odbicia i rozproszenia światła.