• Warsztaty kulinarne

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w celu promocji zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-V zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, zdrowego żywienia. Uczniowie z każdej klasy, w czasie dwugodzinnych zajęć zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia. Przypomnieli sobie piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieli się też ile cukru znajduje się w małej butelce coli i innych słodkich napojach. W części praktycznej warsztatów uczniowie degustowali samodzielnie przygotowane, zdrowe kanapki, warzywa, owoce i soczek owocowy. Każda klasa otrzymała zestaw do wysiania nasion, różnych warzyw. Mamy nadzieję, że każdemu uczniowi uda się wyhodować swoje warzywa. Warsztaty mogły odbyć się dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa, który wspiera zdrowe odżywianie wśród uczniów przy współpracy nauczycielki naszej szkoły pani Ali Chont.
            To były super zajęcia!

• ,, Cebula cebuli nierówna”-warsztaty ekologiczne dla klasy III w Bibliotece Bulaj

• To już ostatnie w tym roku warsztaty z cyklu ,,Cebula cebuli nierówna”, na które wybraliśmy się 19 kwietnia.
            W październiku dzieci posadziły różne cebulki kwiatowe, w ogrodzie przy Bibliotece Bulaj. Wiosną z posadzonych cebul wyrosły piękne, różnokolorowe kwiaty: krokusy, tulipany, szafirki i hiacynty. Ogród wyglądał przepięknie! Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne ,,Wiosenny ogród”, które są ozdobą gabinetu trzecioklasistów.

• Zawody pływackie "Już pływam"

• 25 kwietnia na krytej pływalni w Elblągu , odbyło się podsumowanie powszechnej nauki pływania "Już pływam". Uczniowie klasy III a : Daria Lewandowska, Błażej Ostrowski, Kacper Sułek oraz Patryk Szymajda godnie reprezentowali naszą szkołę!

• Konkurs logopedyczno- plastyczny

• Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, p. Agnieszka Zagulska-Narwojsz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny  "Jedno słowo - znaczeń wiele".

Konkurs został rozstrzygnięty, chociaż obrady jury były burzliwe  Wszystkie prace były przemyślane, starannie wykonane i piękne!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, osobom wyróżnionym i pozostałym uczestnikom.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów.

w kategorii klas 0-I

I miejsce      Zuzanna Zielińska  SP 8

II miejsce     Adrianna Lewińska SP 11

III miejsce    Zuzanna Brzeska SP  12

w kategorii klas II-III

I miejsce   Amelia Jernat SP 11

II miejsce   Kornelia Melcer SOSW 2

III miejsce  Liliana Lewińska SP 11 oraz Mark Baranov SP 8

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

• Turniej tenisa stołowego

• Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w MiędzyszkolnymTurnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentacji naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych,które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wElblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku orazpostawy fair play podczas rywalizacji sportowej.Emilia Mucha i Jerzy Krupski 11.04.2024 roku uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce w zawodach sportowych, które odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowego wyniku oraz postawy fair play podczas rywalizacji sportowej.

• Czyściochowa Akademia

• Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” biorą udział w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowa Akademia”. W czasie zajęć dzieci przyswajają wiadomości z zakresu higieny, stawiając na naukę przez zabawę. Akademia obejmuje 6 obszarów dotyczących higieny u dzieci: higieny jamy ustnej, higieny nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała i włosów oraz pielęgnacji skóry. W każdy obszar tematyczny dzieci zostają wprowadzeni edukacyjnym filmem prezentującym ciekawy eksperyment. Zajęcia nie tylko pobudzają wyobraźnie, lecz także zachęcają do aktywnego udziału. Świetliczaki wzięły udział w turnieju higienicznym, dzięki któremu lepiej zapamiętały wiadomości dotyczące zasad higienicznych. Mieli okazję ćwiczyć logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz refleks. Turniej pomógł w integracji oraz wzmocnił więzi między dziećmi. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książeczkę „Higiena w eksperymentach”, aby wspólnie z rodzicami wykonali domowe doświadczenia.

• Urodziny Świetliczaków

• W marcu świętowali swoje urodziny: z klasy Ia – Antosia K. i Alan M., z klasy IIa – Natalia L. oraz z klasy IIIa – Martyna P. Każdy z solenizantów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent-niespodziankę. Tradycyjnie było odśpiewanie przez wszystkie Świetliczaki „Sto lat”. Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

• Sportowe talenty w ósemce

• Program Sportowe Talenty jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.