• Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • Dnia 24 IV 2023r. w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na zajęciach bibliotecznych uczniowie klas młodszych poznali informacje o powstaniu tego święta, obejrzeli prezentację o historii książki, a następnie wykonali w grupach ćwiczenie pt. „Historia powstania książki”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się puzzle, które po ułożeniu przedstawiały ilustracje do bajek, które dzieci miały rozpoznać. Osoby chętne czytały uczestnikom zajęć fragmenty bajek braci Grimm, Charlesa Perraulta oraz Andersena. Na zakończenie uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę czytelniczą, a klasa I wykonała piękne ilustracje przedstawiające je ulubionych bohaterów książkowych, które można obejrzeć na holu przed biblioteką. Uczniowie klas starszych mieli możliwość wyboru krzyżówek dotyczących przeczytanych lektur i rozwiązywali je na przerwach, albo podczas lekcji języka polskiego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.

     • Festiwal Nauki z okazji Dnia Ziemi

     • W dniu 20 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Nauki z okazji Dnia
      Ziemi. Klasy I-III wykonywały ekotorby i las w słoiku, sadziły zioła i krzewy miododajne, gościły w
      Ekoeksperymentarium i uczyły się piosenki. Starsi uczniowie wykonywali domki dla zapylaczy i
      ekotorby, gościli w Ekoeksperymentarium, sadzili zioła i krzewy miododajne, poznali odnawialne
      źródła energii. Wszystkie te działania miały zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nasza planeta i co
      możemy dla niej zrobić. Koordynatorkami akcji były Panie: Ala Piotrowicz-Chont i Marzena
      Skonieczna. Działania zostały współfinansowane z Funduszu Grantowego Stowarzyszenia ESWIP. 

     • Zabawy o tematyce wielkanocnej w bibliotece szkolnej

     • W dniach 4-5 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczenia w zabawach o tematyce wielkanocnej. Dużą atrakcją wśród dzieci cieszyła się kolorowanka świąteczna w rozmiarach XXL, zadaniapolegając na wykluczaniu ze zbioru, układanie świątecznej historyjki obrazkowej i jej opowiadanie, memory wielkanocne oraz losowanie świątecznych karteczek z poleceniami, aby wykonać jakieś ćwiczenie sportowe, np. podskoki, pompki. Atrakcje bardzo się podobały najmłodszym.

     • Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

     • 17 marca odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Świętego Patryka. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się co nieco o tym dniu i wykonywali zadania z nim związane, a klasa Va przygotowała pyszne, zielone smakołyki:)

     • Zajęcia edukacyjne: Dinozaury - kreujemy świat prehistoryczny

     • Dnia 24 marca klasa IIa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej.Temat spotkania: Dinozaury - kreujemy świat prehistoryczny.W czasie zajęć dzieci poznały informacje o dinozaurach, zależności między budową ciała zwierząt a ich sposobem odżywiania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat dinozaurów. Byli bardzo aktywni i bardzo dobrze wykonywali ćwiczenia związane z tematem zajęć. Było super!