• Spacer po Elblągu śladami Mikołaja Kopernika.

     • We wtorek uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spacerze po Elblągu śladami słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. Zajęcia prowadzili przewodnicy turystyczni elbląskiego oddziału PTTK. 

      Rok Mikołaja Kopernika to dobra okazja do poznania naszego rodzinnego miasta, tym bardziej, że Mikołaj Kopernik kilka razy przebywał w nim na początku XVI wieku. Na specjalnej wycieczce z przewodnikiem uczniowie poznali  nie tylko miejsca, z którymi kojarzymy wizyty Kopernika, ale też historię Elbląga czasów Kopernika.

      Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzenia Bramy Targowej, na której przewodniczka opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących związku Elbląga z Kopernikiem, a niektórzy uczniowie zostali przebrani za postacie historyczne: Mikołaja Kopernika,  zamożnego wuja, biskupa Łukasza Watzenrode, króla Zygmunta Starego, rycerza Krzyżackiego oraz elbląskiego Piekarczyka. Następnie orszak z Mikołajem Kopernikiem ruszył ulicami Starego Miasta, do Katedry, Ratusza Miejskiego.

      Warto dodać, że 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Z tej okazji elbląscy przewodnicy zorganizowali Spacer po Elblągu śladami słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, na który zapisała uczniów naszej szkoły pani Katarzyna Szwemińska.

     • Drzwi otwarte w naszej szkole

     • Drogi Rodzicu !

      Jeżeli stoisz przed wyborem szkoły dla swojego dziecka, to zapraszamy do nas na drzwi otwarte.

      Jeżeli wahasz się -  obejrzyj filmik prezentujący nasze progi.

      Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

     • Mistrzyni Szymborska

     • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie #mistrzyniszymborska. Działania, które zaplanowaliśmy w klasach V-VIII mają na celu przede wszystkim poznanie twórczości polskiej noblistki oraz rozbudzenie kreatywności wśród uczniów.

      Pierwsze zmagania uczniów z Szymborską możecie podziwiać Państwo już dziś.

      Zapraszamy do śledzenia naszych relacji - oj, będzie się działo!

     • Walentynki w Ósemce

     • 14 lutego na całym świecie obchodzone są Walentynki, również w naszej szkole był to wyjątkowy dzień. Oprócz corocznej poczty walentynkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski w tym dniu odbył się FINAŁ Konkursu na MISS i MISTERA szkoły oraz dyskoteka szkolna. Podczas przygotowanych konkurencji finaliści musieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Kandydatów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Alicja Górniak – przewodniczący, pani Jolanta Gołębiowska, pani Alicja Kaszuba, oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Klaudia Kondzielawa . Przewodniczący jury ogłosił werdykt i wręczył uczestnikom upominki. Misterem został Ksawery Lewandowski z klasy 8a. Tytuł Miss otrzymała uczennica klasy 5a Usenko Veronika . Za zaangażowanie w przygotowaniu wyborów i dzisiejszej uroczystości, szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 8a, którzy pod opieką pani Iwony Sadlińskiej zadbali, aby wszyscy świetnie się bawili.

     • Koduj z Gigantami!

     • Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,RETROPROGRAMOWANIE” – największą akcję edukacyjną bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!

      Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:
      Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
      Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
      Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C# i Microsoft Visual Studio

      Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie:
      www.kodujzgigantami.pl 

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach - zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem, jak również entuzjastów komputerów i nowych technologii.

    • Grywalizacja w Bibliotece Pedagogicznej
     • Grywalizacja w Bibliotece Pedagogicznej

     • Urodzinowa Grywalizacja, to propozycja Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w  Elblągu oraz jej partnerów i sympatyków uczczenia 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Impreza odbędzie się już 17.02.2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25. Wydarzenie, dedykowane młodszym i starszym mieszkańcom Elbląga i okolic, będzie miało charakter wieczoru gier i animacji. W programie m.in. występ Zespołu Muzyki Dawnej MDK w Elblągu, teatr cieni w wykonaniu uczniów SP w Gronowie Górnym i SP nr 8 w Elblągu, gry planszowe i interaktywne oraz wyjątkowe warsztaty z papieroplastyki. Każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy gier historycznych poznają je z Piotrem Adamczykiem, pasjonaci
      historii sprawdzą swoją wiedzę o czasach Kopernika i Warmii, lubiący papieroplastykę wykonają samodzielnie pamiątkę z wydarzenia, a sympatycy programowania pobawią się ozobotami. Dzięki pomocy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie nam towarzyszył „sam” Mikołaja Kopernik, który nie odmówi wspólnego zdjęcia.
      Nauczyciele bibliotekarze oraz zaproszeni do współpracy partnerzy zachęcają do wspólnego celebrowania urodzin znanego wszystkim Mikołaja z Torunia. Naszymi Partnerami są: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, ZHP: 5 EMDSH Visele i 16 EŻDH Lilie, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz uczniowie biorący udział w ubiegłorocznym międzynarodowym projekcie pt. „Mikołaj Kopernik-Ambasador Współpracy”. Partnerstwo medialne zapewniła TV Truso.
      Zapraszamy w piątek (17.02.2023) w godzinach 16.30 – 19.00; wstęp wolny. 

     • Wizyta przedszkolaków w szkolnej bibliotece

     • Dnia 6.02.2023r. przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Elblągu odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. To była ich pierwsza taka wizyta wśród tylu książek. Na lekcji bibliotecznej maluchy zapoznały się z pomieszczeniem szkolnej biblioteki, zasadach wypożyczania książek, zbiorach bibliotecznych. Miały również rzadką okazję obejrzenia książek dla osób niewidomych . W trakcie pobytu w czytelni przedszkolaki potrafiły wskazać różnicę między biblioteką a księgarnią, wytłumaczyć dlaczego należy szanować książki i jakie mamy korzyści z czytania. Na zakończenie spotkania bibliotekarka Joanna Strach wręczyła małym gościom własnoręcznie wykonane pamiątkowe zakładki do książek. Współpraca z sąsiednim Przedszkolem będzie nadal kontynuowana.

     • Urodziny miesiąca

     • W świetlicy szkolnej „Słoneczko”, 19 stycznia 2023 r., obchodziliśmy „Urodziny miesiąca”. Mieliśmy kilku jubilatów – z klasy I: Zuzię, Patrycję, Kacpra i Miszę, z klasy II – Kacpra, z klasy III – Zuzię oraz Amandę z klasy V. Każdy otrzymał dyplom, laurkę oraz prezenty. Skoro urodziny – to było wspólne odśpiewanie „Sto lat” oraz słodkości. Na zakończenie - oczywiście pamiątkowe zdjęcie Świetliczaków obecnych na urodzinach.

     • Dziękujemy!

     • Braknie nam słow, aby wyrazić wdzięczność tym , którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego pięknego wyniku! Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować Państwu za każdy najdrobniejszy gest. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy!!!!