• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Czy wiedzieliście o tym, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata? Nasi uczniowie przekonują się o tym codziennie, ale dziś - 21 lutego - kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego , pochyliliśmy się nad tajnikami naszego języka. Podczas lekcji języka polskiego młodzież :

- poznała historię powstania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego;

- dowiedziała się dlaczego posługiwano się językiem łacińskim i kto jak pierwszy zaczął tworzyć w języku ojczystym?

- wysłuchała ciekawostek o języku polskim;

- zadbała o poprawność językową wykonując quizy, interaktywne ćwiczenia oraz rozwiązując krzyżówki.

Pielęgnujmy nasz język ojczysty!

• Angielski z Lingos

• Klasa III a w tym roku szkolnym rozpoczeła przygodę z aplikacją Lingos. Dzieci utrwalają słówka z języka angielskiego poprzez interaktywne ćwiczenia. Najpiljniejsi uczniowie otrzymali dostęp do kont premium oraz certyfikaty!!!

Julka, Bruno i Gabryś serdecznie gratulujemy!!!

Zachęcamy do dalszej nauki w tym semestrze !!!

Czekają nagrody:)))

• Upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

• W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w akcji BohaterON - włącz historię! W ramach projektu uczniowie poznali historię Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Chętni uczniowie wykonali również kartki do Powstańców. To była bardzo pouczająca lekcja patriotyzmu.

• Wyniki konkursu historycznego "13 GRUDNIA - PAMIĘTAMY"

• Z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce nasza szkoła zorganizowała międzyszkolny konkurs historyczny. Zadaniem uczestników było stworzenie prezentacji multimedialnej przedstawiającej przebieg stanu wojennego w Polsce - represje, opór, życie codzienne, skutki.

Z radością informujemy, że zwycięzcą konkursu jest uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu VANESSA STANISZEWSKA.

Serdecznie gratulujemy!!!