• Sprzątanie lasu

• W dniu 19 marca Eko Odkrywcy z IVa pod opieką wychowawczyni Marzeny Skoniecznej, włączyli się do akcji – Bażantarnia w Twoich rękach – Sprzątanie lasu. Mając świadomość jak niekorzystny wpływ na naszą planetę mają śmieci postanowiliśmy zadbać o to, żeby ten piękny zakątek leśny na nowo odzyskał swój czysty wygląd.

Akcja sprzątania połączona została z utrwaleniem wiedzy zdobytej podczas lekcji przyrody. Uczniowie rozpoznawali i nazywali rodzaje krajobrazów, które mijali oraz różnorodne formy ukształtowania terenu. Nie lada wyzwaniem była przeprawa przez rzekę po kamieniach oraz samodzielne ustawienie i rozpalenie ogniska. To był dobry, pożyteczny dzień.

• Zajęcia w ZUO

• W dniu 01.04 uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią Marzeną Skonieczną odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów. Młodzi ekolodzy dowiedzieli się co dzieje się z naszymi śmieciami, jak prawidłowo należy je segregować oraz co można z nich wyprodukować. Warsztaty zostały połączone ze zwiedzeniem zakładu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób przygotowane odpady są ładowane do firmy recyklingowej.