• Warsztaty plastyczne

     • Klasa 4 a pod opieką p. Doroty Szczepańskiej i p.Iwony Kameckiej, w ramach lekcji plastyki,w pierwszym semestrze brała udział w warsztatach plastycznych w pracowni Inveniryt p.Bogdana Kilińskiego. W chłodniejsze dni, Pan Bogdan warsztaty prowadził w naszej szkole. Uczniowie zawsze bardzo chętnie i aktywnie poznawali nowe techniki i rozwijali swoje talenty plastyczne. Prace które powstały, można było podziwiać na naszych szkolnych korytarzach, a niektóre z nich były miłą niespodzianką prezentową dla rodziców.

     • ,,Szczęśliwi Ci,którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach" - Franz Schubert.

     •  Podczas muzycznego spotkania z członkami szkolnego zespołu Złota Nuta, p. Adam Skrętny opowiadał o swojej miłości do muzyki i pasji, która sprawia, że uśmiech nie znika z jego twarzy. Pan Prodziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, zaszczycił nas swoją obecnością by podczas spotkania z młodzieżą , krzewić miłość do muzyki, ale nie tylko. Pan Adam, opowiedział ciekawą historię, swojego życia, jak od najmłodszych lat dążył do tego ,żeby robić w życiu ,to co kocha najbardziej, czyli grę na gitarze. Ukończył dwa kierunki studiów muzycznych, był członkiem zespołu, a finalnie jest nauczycielem gitary oraz Prodziekanem WEM na UKW w Bydgoszczy. Pracuje również z dziećmi niewidomymi, co sprawia mu największą radość. Członkowie Złotej Nuty z wielkim zaciekawieniem słuchali historii, zadawali pytania, a na koniec wysłuchali pięknej gry na gitarze, naszego gościa. Dowiedzieli się również ,że warto mieć swojego idola, pasję i uparcie dążyć do celu i spełnienia swoich marzeń. To była cenna lekcja, nie tylko muzyki, którą na zawsze zapamiętamy.

     • Bezpieczne ferie

     • Bezpieczne ferie, a w szczególności przebywanie na dzikich ślizgawkach oraz noszenie odblasków poza terenem zabudowanym, było głównym tematem spotkania dzielnicowego p. Sylwestra Kameckiego z uczniami klas I-III. Pan Policjant przed feriami zaapelował do dzieci oraz zwrócił szczególną uwagę na skutki niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań. Pan dzielnicowy w ostatnim tygodniu przed feriami spotkał się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Policjant opowiadał dzieciom o tym, w jaki sposób należy zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych na podwórku ale także w domu. Szczególnie zaakcentował sytuacje, które mogą wydarzyć się na dzikich ślizgawkach. Policjant przestrzegał dzieci, aby uważały na siebie i unikały niebezpiecznych formmzimowej rozrywki. Podczas spotkania został również poruszony temat elementów odblaskowych, jak ważne są zwłaszcza o zmroku. Dzielnicowy na zakończenie życzył wszystkim udanego zimowego wypoczynku. 

     • Szachy w szkole

     • Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w zajęciach ,,Szachy w szkole". Chętne osoby z klasy 2 i 3 poznają nie tylko zasady tej królewskiej gry, ale również historię i wiele ciekawostek z nią związanych. W środy,  o godzinie 13.30 do szachowej drużyny dołączają uczniowie starszych klas. Warto przypomnieć, że szachy to jedna z najstarszych gier, które mimo upływu kolejnych wieków, cieszy się niesłabnącą popularnością.               W średniowieczu pokochali ją królowie, stąd szachy są nazywane królewską grą, nie tylko ze względu na jedną  z figur, co z powodu wielu koronowanych głów, które w nie grywały. Serdecznie zapraszamy!

       

       

     • Noc Biologów z udziałem klasy VIII a

     • W dniu 13.01 przedstawiciele klasy VIII a, pod opieką Pani Marzeny Skoniecznej, brali udział w Nocy
      Biologów organizowanej przez Uniwersytet Gdański Wydział Biologii. Tegoroczny temat przewodni brzmi:
      Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję obejrzeć
      różnorodne rośliny i zwierzęta, uczestniczyć w eksperymentach oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. 

     • STOP zwolnieniom z wf-u

     • W piątek 5 stycznia klasa VI a brała udział w akcji „Stop zwolnieniom z w-fu.” W Hali Sportowo-Widowiskowej odbyło się spotkanie z udziałem Waldemara Legienia, dwukrotnego mistrz olimpijskiego w judo. Najpierw nastąpiła część oficjalna, w której oprócz mistrza wystąpił prezydent Elbląga, dyrektor Departamentu Edukacji w elbląskim ratuszu oraz inni goście. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Stop zwolnieniom z wuefu”, w którym nagrodą był laptop dla szkoły. Wygrała co prawda Szkoła Podstawowa nr 12, ale warto podkreślić, że nasz plakat był również pomysłowy i świetnie wykonany. Po części oficjalnej Waldemar Legień przeprowadził pokazową lekcję w-fu. Nasi uczniowie wraz z uczniami z innych szkół mieli możliwość poćwiczyć na macie, zapoznać się z podstawowymi zasadami judo. Był wysiłek, była zabawa i pełne zaangażowanie.

     • Świąteczne spotkania klas V-VIII

     • Święta to magiczny czas. Dlatego ostatni dzień przed przerwą świąteczną postanowiliśmy spędzić w sposób szczególny. Klasy V-VIII brały udział w konkursie "Jaka to melodia?". Następnie odbyło się pakowanie prezentów oraz świąteczne kalambury. Nie mogło również zabraknąć wspólnego kolędowania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

     • Szkolna nocka

     • Klasa szósta rozpoczęła niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia! W piątek 16 grudnia spotkaliśmy się na świątecznej nocce w szkole. W specjalny klimat wprowadziła wspólna kolacja, smaczna pizza otworzyła nas na ciekawe rozmowy i koleżeńskie wspominki. Potem przybył Mikołaj z prezentami Okazało się, że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, bo paczki były wspaniałe! Kolejnym punktem klasowych, nocnych przygód, były świąteczne pierniczki. Szóstoklasiści wykazali się niezwykłym talentem w ozdabianiu bożonarodzeniowych łakoci. W trakcie klasowej, świątecznej nocki nie zabrakło zabaw, śpiewania kolęd oraz filmu. Na filmowy seans wybraliśmy oczywiście najnowszą wersję "Opowieści wigilijnej"

      W doborowym towarzystwie klasowym noc mijała bardzo szybko. Najwytrwalsi prowadzili świąteczne rozmowy aż do rana... To był magiczny czas

     • Gry i inne atrakcje zimowo-świąteczne dla najmłodszych w bibliotece szkolnej

     • W grudniu, w czasie przerw, uczniowie klas młodszych mogą spędzić swój czas na atrakcyjnych zabawach zimowo-świątecznych, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Dużą popularnością cieszy się gra planszowa, w której uczniowie wybierają wylosowaną kartę i odgadują świąteczne quizy. Duże zainteresowanie wzbudzają wśród najmłodszych zadania logiczne dotyczące kończenia sekwencji, spostrzegawczości, opowiadania historyjki obrazkowej oraz zimowa gra „Ja mam.., kto ma..”. Podczas tego czasu chętni uczniowie słuchają świątecznych, krótkich opowiadań, które czytają im starsi koledzy i koleżanki.

     • Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

     • Uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach ,,Moje emocje są OK!" W czasie spotkania dzieci rozpoznawały i nazywały swoje emocje i uczucia oraz przedstawiały je w różnorodnych artystycznych formach wyrazu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na pewno wybierzemy się jeszcze na kolejne zajęcia w bibliotece.

     • Andrzejki w klasie IIa

     • Uczniowie klasy II a w szkole nie tylko uczą się, ale również bawią. W ostatni dzień listopada zorganizowano klasowe andrzejki. Były różne wróżby i wspólna zabawa. Rodzice przygotowali pyszne słodkości. Tak się bawią drugoklasiści.

     • Akcja „Zróbmy coś razem”

     • „Zróbmy coś razem” – pod takim hasłem w świetlicy szkolnej, 6 grudnia, odbyła się wspólna akcja dzieci z klas I-III z rodzicami lub najbliższymi członkami rodziny. Wspólnie ze swoimi pociechami wykonywali ozdoby świąteczne, które mogli zabrać ze sobą, na pamiątkę wspólnie spędzonego przedświątecznego czasu. Był to wspaniale spędzony czas w świątecznej atmosferze.

     • Zajęcia warsztatowe w Bibliotece Młodego Czytelnika „Bulaj”

     • Dnia 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli wraz z paniami Joanną Strach i Dorotą Szczepańską w zajęciach warsztatowych dotyczących ekologii, segregacji śmieci. Warsztaty poprowadził pan Mateusz Paradowski. Zajęcia odbywają się co miesiąc i organizowane są w ramach programu „Ocalić Świat”.

     • Wieczornica Patriotyczna

     • 25 listopada w godzinach popoludniowo - wieczornych w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna, w której wzięli udział członkowie zespołu Złota Nuta oraz klasa 6a. Muzyczne spotkanie dopełnił blask świec i czekolada na gorąco. Była Rota, Flaga, Wolność...ale nie zabrakło również tego dnia poezji śpiewanej oraz pięknej recytacji w wykonaniu Jessici Klimko. A że za parę dni kolejne święto, to klasa 6a postanowiła tego samego wieczoru upamiętnić spotkanie andrzejkowymi wróżbami, z których chętnie każdy skorzystał. Na koniec, wszyscy aktywnie ruszyli do Just Dance. Zabawa była przednia a nad wszystkim czuwały panie Ula Tałuć i Iwona Kamecka