• Szkoła Demokracji

• Z wielką radością informujemy, że zespół Szkoły Demokracji zrealizował kolejne wyzwanie! Tym razem pochyliliśmy się nad Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Stworzyliśmy nowy dokument, który będzie obowiązywał od II semestru. To bardzo ważny dokument dla całej społeczności uczniowskiej. Zawiera on m.in. ordynację wyborczą, która jest zgodna z zasadami i procedurami demokratycznymi. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z Regulaminem. Samorząd Uczniowski to MY - wszyscy uczniowie. Chcemy, żeby zdanie każdego ucznia było brane pod uwagę. Jeśli masz jakieś propozycje lub uwagi, czekamy na informację od Ciebie do 23.01. W razie potrzeby wprowadzimy zmiany.

Regulamin do pobrania TUTAJ.

• 30 finał WOŚP

• Szanowni Państwo, zapraszamy na stronę szkolnego facebook'a (link), na której od 17 do 21 stycznia można licytować wystawione przedmioty. Ponadto, we wtorek odbędzie się kiermasz przedmiotów, w środę - kiermasz ciast, a w czwartek - loteria. Pomagamy jak możemy!

• Bezpieczne ferie zimowe

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w naszym województwie trwać będą od 24 stycznia do 4 lutego, zachęcamy do zapoznania się z infografiką dotyczącą bezpiecznego spędzania czasu. Grafika do pobrania TUTAJ.

• Ruszyła XVIII edycja Programu Instaling.

• Za nami XVII edycja. Po krótkiej przerwie zaczynamy kolejną. Osoby, które jeszcze nie znają programu zapraszamy na stronę instaling.pl.

Przy okazji przypominam o szkolnym konkursie "Drużyna Instaling". Jeszcze w styczniu nastąpi rozstrzygnięcie, a już teraz zapraszam do udziału w II turze konkursu,która rozpocznie się 14 lutego i potrwa do 27 maja. Z regulaminem można zapoznać się tutaj.

• Wyniki międzyświetlicowego konkursu

• Rozstrzygnięto  międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Święty Mikołaj kocha wszystkie dzieci”. Każda praca były przepiękna i starannie wykonana. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie i o pomoc poprosiła wychowanków świetlicy. Wspólnie przyznaliśmy trzy pierwsze miejsca.

W kategorii klas I, praca ROKSANY ze Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyła najwięcej głosów. W kategorii klas II zwyciężyła EMILIA ze Szkoły Podstawowej nr 18, natomiast wśród klas III wygrała praca ZOSI, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9.

Uczniowie naszej szkoły również przygotowali bardzo ciekawe prace.

Oskar Przespolewski zdobył II miejsce, a Oskar Goryszewski III miejsce, wśród prac, otrzymanych od uczniów klas drugich.

Wśród wyróżnionych, na szczególną uwagę zasługuje praca Aleksandra Skalnego, ucznia SOSW nr 2.

Wszyscy mali twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy ich opiekunom.

• Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego dla klas I – III

• Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu bibliotecznego

pt. „ Świąteczna ilustracja”, promującego czytelnictwo wśród uczniów.

I miejsce zdobyła Zuzanna Kulwicka , kl. II a

II miejsce zdobyła Lena Kudlik, kl. II a

III miejsce zdobyła Zuzanna Pliszka, kl. II a

Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję i zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych.

• Szkolny TikTok

• Z radością chcemy Was poinformować, że nasz zespół ze Szkoły Demokracji zrealizował pierwsze wyzwanie! Nasze zadanie polegało na stworzeniu nowego uczniowskiego środka przekazu informacji. Postanowiliśmy zaryzykować i wybraliśmy aplikację, która bije rekordy popularności wśród młodych ludzi. Stworzyliśmy szkolnego TikToka: sp8_elblag

Dlaczego TikTok?

Chcemy porozumiewać się w ciekawy i nowoczesny sposób, dotrzeć do dużej grupy osób, a ponadto rozwijać swoją kreatywność, przełamywać bariery i doskonalić swoje umiejętności cyfrowe.

Na koncie będziemy zamieszczać najważniejsze, aktualne informacje dotyczące działalności Samorządu Uczniowskiego. W komentarzach pod filmami czekamy na Wasze opinie, pomysły, propozycje.

RAZEM znaczy LEPIEJ!

Bądźcie z nami

Szkolny TikTok

sp8_elblag

Zostaw ❤, ➕ i skopiuj link

• Konkurs biblioteczny dla uczniów klas I-III

• Biblioteka szkolna ogłasza dla Was konkurs pt. „Świąteczna ilustracja”. Celem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (dowolną techniką) o tematyce świątecznej, której bohaterami będą postacie z bajek. Gotową i podpisaną pracę przynieście do biblioteki do dnia 15 grudnia. Czekają atrakcyjne nagrody !!!!

• Konkurs biblioteczny dla uczniów klas IV-VIII

• Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki pt. „ Moja bajka dla Ciebie”. Celem konkursu jest napisanie autorskiej bajki dla najmłodszych uczniów. Pracę można przesłać mi przez Librusa lub wydrukować i przynieść do biblioteki do dnia 15 grudnia. Prace zwycięzców zostaną umieszczone na stronie szkoły. Czekają atrakcyjne nagrody

• Zbiórka dla Lilianki

• Dnia 30 listopada br. w naszej szkole odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego "Pomóżmy Lilianie". Dziękujemy wszystkim, zarówno rodzicom jak i uczniom oraz pracownikom szkoły za włączenie się do akcji na rzecz ratowania zdrowia małej Liliany. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 679 zł.

• Spotkanie z policjantem

• W dniu 29 listopada uczniowie klas V - VIII wzięli udział w spotkaniu on-line pt.: "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich w odniesieniu do zdarzeń motywowanych uprzedzeniami" zorganizowanego w ramach projektu pn. "Czy wiesz, że możesz mówić nie...".

Więcej na temat treści spotkania można przeczytać tutaj.