• Zajęcia z doradztwa zawodowego

     • Uczniowie klasy 8, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wykonali plakaty, uwzględniając podział zawodów na odpowiednie branże. Z efektami ich pracy pozostali uczniowie naszej szkoły mogą się zapoznać podczas przerw.  Dziękuję ósmoklasistom za kreatywność i chęć do działania w czasie zajęć. 

      Szkolny doradca zawodowy  Agnieszka Zagulska-Narwojsz

     • „Wspólnie mocniejsi-uczymy się przez integrację”

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice!
      Mamy ogromną radość ogłosić, że w roku szkolnym 2023/2024 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej „Słoneczko” wezmą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: "Wspólnie Mocniejsi - Uczmy się przez
      integrację". To niezwykła inicjatywa, która skupia się na rozwijaniu różnorodnych umiejętności i tworzeniu silniejszych więzi między uczestnikami. Cele tego projektu to integracja zespołu klasowego, rozwijanie pasji, kreatywności oraz promowanie nauki i wrażliwości na różnice między ludźmi. Projekt skupia się na tematach takich jak bajkowy świat, kreatywność, ekologia, język, projekty, biznes, pomysłowość, matematyka, odkrywanie, integracja, plastyka oraz sporty. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania umiejętności i zainteresowań, odkrywania pasji oraz zdobywania wiedzy w ciekawy i interaktywny sposób. Po zakończeniu projektu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ich udział. To wspaniała okazja, aby uhonorować Wasze zaangażowanie i osiągnięcia.
      Projekt Pod Patronatem Honorowym:
      Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE)
      Teach For Poland
      Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli im. Fryderyka Froebla
      Froebel.pl
      Instaling
      Fundacja Dbam o Mój Zasięg
      Projekt Pod Patronatem Medialnym:
      Fiorello
      Amos
      Projekt organizowany jest przez: Centrum Innowacyjnej Edukacji Interesting.

    • Bezpieczni w ruchu drogowym
     • Bezpieczni w ruchu drogowym

     • W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”13 września 2023 r.,  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami KMP w Elblągu. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły,  i w trakcie jazdy rowerem.

      Policjanci rozmawiali z dziećmi o  zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomnieli, w co powinien być wyposażony rower, by bezpiecznie można było się nim poruszać.

      Uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi doświadczeniami.

                                                                  Pedagog szkolny

    • Narodowe Czytanie 2023
     • Narodowe Czytanie 2023

     • Już po raz kolejny nasi uczniowie wraz z nauczycielami włączyli  się w akcję "Narodowe czytanie".  Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Powieść Orzeszkowej została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku. Jest to książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.

      Uczniowie poznali twórczość poetki oraz wysłuchali fragmentów książki "Nad Niemnem".

       

    • Partycypacja społeczna wklasie VII a i VIII a
     • Partycypacja społeczna wklasie VII a i VIII a

     • Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia EWSIP-u, uczniowie klasy VII a i VIII a mogli wziąć udział w warsztatach "ABC partycypacji społecznej". Warsztaty odbyły się w formie escape roomu i polegały na wykonaniu zadań, których najpierw należało odszukać w pustej sali. Było mnóstwo dobrej nauki oraz zabawy w duchu rywalizacji, ponieważ zwycięska drużyna otrzymała słodką niespodziankę.

     • Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2023/2024

     •  

       

      Klasa I: „Poznaję Boży świat”

      Klasa II: „Odkrywam królestwo Boże”

      Klasa III: „Poznaję Jezusa” (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

      Klasa IV: „Odkrywam życie z Jezusem” (podręcznik)

      Klasa V: „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” (podręcznik)

      Klasa VI: „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”(podręcznik)

      Klasa VII: „Szczęśliwi, którzy czynią dobro” (podręcznik)

      Klasa VIII: „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość” (podręcznik)

     • Akcje czytelnicze

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy certyfikaty za udział w dwóch akcjach rozwijających czytelnictwo: "Mistrzyni Szymborska" oraz "Jak nie czytam jak czytam". Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      Emilia Staniszewska

      Urszula Tałuć

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • W dniu dzisiejszym uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dziękujemy za wspólny czas. Uczniom i rodzicom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji. Absolwentom sukcesów w realizacji życiowych planów oraz dobrych wspomnień.

     • Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy.

     • Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy. Z wykorzystaniem ilustracji dzieci utrwaliły sobie , jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzegać w czasie wakacji w różnych sytuacjach i miejscach.
      Dzieci poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z kąpielisk oraz uwrażliwienie na skutki beztroskich i nierozważnych zabaw, jak również zachowań w wodzie.

     • Certyfikaty i dyplomy

     • Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną „Słoneczko” biorą udział w wielu ogólnopolskich programach i projektach edukacyjnych, gdzie pod okiem nauczycieli świetlicy realizują różnorodne zadania. Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy certyfikaty i dyplomy za aktywny udział w programach:
      - Międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”
      - Ogólnopolski Ogólnopolski program edukacyjny „Godziny Wychowawcze ze Światem”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
      - Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas?”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny „Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”
      - Ogólnopolski projekt edukacyjny w ramach Akademii Świetlicowej „Świetliczaki na tropie … kolorów świata”
      - VII edycja programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”
      - Ogólnopolski program edukacyjny „Misje Kieszonkowe”
      - Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” i „Przerwa na czytanie”.

     • Urodziny Świetliczaków

     • Tradycją naszej świetlicy jest m.in. wspólne obchodzenie urodzin każdego Świetliczaka. W czwartek 15 czerwca 2023 r. odbyły się urodziny czerwca. Oczywiście, skoro za kilka dni mamy już wakacje, więc urodziny obchodziły także dzieci, które mają swoje urodziny podczas wakacji. Duuuużo było w tym dniu jubilatów: z klasy I – Daria, Kamil, Łukasz, Zuzia, Nadia, Tymon, Igor; z klasy II: – Błażej, Kuba, Antek, Olek oraz z klasy III – Stasiu K., Szymon R., Kacper W., Nadia, Lena, Zuzia P., Stasiu T., Kacper T. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, laurki oraz prezenty-niespodzianki. Dla wszystkich uczestników świetlicowych urodzin były słodkości. Na zakończenie oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

     • Podsumowanie konkursów

     • Dzieci, które lubią i chcą rysować, biorą udział w wielu organizowanych konkursach plastycznych. Potem, oczywiście, są dla uczestników dyplomy i nagrody-niespodzianki.

     • Świetlicowe zabawy

     • Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej „Słoneczko” spędzają tam dużo czasu, zarówno przed lekcjami jak i po lekcjach. Jednakże czas szybko płynie, gdyż mają do dyspozycji wiele gier, klocków, kolorowanek itp.

     • Wycieczka do ZUO

     • 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a, w ramach wycieczki, odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, gdzie wzięli udział w warsztatach. Głównym celem warsztatów ekologicznych było zwiększenie wśród uczniów
      poziomu ekologicznej świadomości oraz zwrócenie uwagi, jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Uczniowie pod okiem pani prowadzącej warsztaty podążali ekologiczną ścieżką edukacyjną, poznając losy odpadów. Celem wycieczki była edukacja ekologiczna: poznanie, jak w praktyce wygląda selektywna zbiórka odpadów, recykling i utylizacja odpadów. Uczniowie poznali miejsce, gdzie odpady komunalne zostają poddawane procesom segregacji, odzysku i składowania. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważna jest segregacja śmieci, które w tak dużych ilościach produkujemy w codziennym życiu. Dzieci uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych, W trakcie zajęć, dzieci uczyły się segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Wyjazd wzbogacił uczniów nie tylko o wiedzę z zakresu utylizacji, ale również chemii, ekologii, medycyny oraz sposobów segregowania domowych odpadów.

     • Spektakl „Piękna i Bestia”

     • W środę 14 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a mieli niesamowitą przyjemność obejrzenia spektaklu teatralno-muzycznego pt. „Piękna i Bestia”. Przepiękna opowieść o dziewczynie imieniem Bella, która, aby uratować swojego ojca, zgodziła się zostać więźniem na zamku Bestii uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. „Piękna i Bestia” zachwyciła widzów scenariuszem wiernie oddającym atmosferę klasycznej baśni, grą aktorską, barwnymi kostiumami, bajkową scenografią i przejmującą choreografią. Wszystko to sprawiło, że oglądano spektakl z zapartym tchem. Przedstawienie dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń.

     • „Mecz o wszystko”

     • 13 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 3a, w ramach Akademii Wzorowej Edukacji, obejrzeli film pt. „Mecz o wszystko”. Najlepsi przyjaciele Dylan i Youssef marzą o zostaniu zawodowymi piłkarzami, jednak treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek jednego z nich. Czy Dylan wróci na boisko i sięgnie po wymarzony puchar? „Mecz o wszystko” to podnosząca na duchu historia o ograniczeniach, które mogą obudzić niezwykłą siłę. To opowieść o prawdziwej przyjaźni i nieoczekiwanym zwycięstwie, nie tylko na boisku. Wszystkim uczniom film bardzo podobał się.

     • Konkurs wokalny "Piosenka z humorem''

     • Czy 13 jest pechową liczbą? Dla członkiń zespołu Złota Nuta okazała się szczęśliwa. Dziewczynki 13 czerwca wzięły udział w miejskim konkursie wokalnym "Piosenka z humorem'', podczas którego wykonały utwór "Cups Song" w polskiej wersji, akompaniując sobie grą na kubkach. Część uczennic od wielu lat szlifuje swoje głosy i zdolności muzyczne pod okiem p.Iwony Kameckiej. Cóż to były za emocje i cudowny występ, pełen radości, treści wyrażonych nie tylko słowem, ale również gestem. Dziewczyny w 100% oddały widzowi to, o czym śpiewały, co zostało zauważone i docenione przez Jury. Nagrodzone 2 miejscem w swojej kategorii 13-18 lat, dumnie zakończyły ten rok szkolny, a niektóre z nich przygodę w zespole "Złota Nuta" (niestety). Dziękujemy za te wspólne lata Justynce, Zosi, Klaudii, Ani i Jessice. Życzymy Wam sukcesów i radości na kolejnym etapie edukacyjnym. Mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony w naszej "6" i nie tylko.  Gratulacje dla całego zespołu!

     • Międzyszkolny finałowy turniej szachowy.

     • "Szachy są kamieniem probierczym inteligencji." Johann Wolfgang Goethe

      7 czerwca uczniowie z koła szachowego Pani Iwony Kameckiej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte przez cały rok podczas turnieju finałowego międzyszkolnego ,,Szachy w szkole". Każdy z uczniów miał możliwość zagrania w 6 rundach. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, a nowe doświadczenia, znajomości i fajna atmosfera turniejowa jeszcze bardziej zachęciły ich do dalszej nauki tej pięknej królewskiej gry. Każdy wrócił z pamiątkowym medalem oraz czapeczką, a jeden z uczniów z pucharem.

      Kacper Sułek z klasy 2 był najlepszy wśród chłopców klas 2 w Elblągu i zdobył pierwsze miejsce. Gratulacje i brawa dla wszystkich naszych uczniów biorących udział w turnieju!