• Sprzątamy fosę!
     • Sprzątamy fosę!

     • W sobotę 30 kwietnia, w godzinach 10.00 - 14.00, odbędzie się społeczna akcja sprzątania fosy miejskiej przepływającej przez dzielnicę Zawodzie.

      Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy na godzinę 10.00 do przystani Grupy Wodnej, przy ul. Wybrzeże Gdańskie 12 w Elblągu.

      Po sprzątaniu uczestników zapraszamy na piknik.Sprzątanie odbywać się będzie z lądu oraz z wody - przy wykorzystaniu kajaków udostępnianych za symboliczną opłatą przez Grupę Wodną. Dochód z wypożyczenia kajaków zostanie w całości przekazany na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.Zaplanowano oczyszczenie okolic ulic Grochowskiej i Stawidłowej oraz placu cyrkowego.

      Sprzątane będą tereny przylegające do fosy - trawniki, ciągi piesze oraz brzegi. Kajakarze w miarę możliwości usuną nieczystości z wody.Po zakończeniu sprzątania na terenie przystani Grupy Wodnej odbędzie się piknik rodzinny dla uczestników akcji. Czekać będzie na nich poczęstunek oraz liczne atrakcje.

      Chętni do udziału w wydarzeniu powinni zaopatrzyć się w wygodną odzież i sportowe obuwie. Na miejscu otrzymają rękawice i worki na śmieci. Przed przystąpieniem do sprzątania należy zapoznać się z regulaminem wydarzenia dostępnym na stronie https://liblink.pl/x1nanM8S4m od 20.04.2022.

      Działanie wpisuje się w międzynarodową kampanię Sprzątanie Świata. Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy Partnerstwa Zawodzie nie zawodzi.Organizatorami akcji są: Grupa Wodna, Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu, Ognisko Sportów Wodnych FALA, Przedszkole nr 5 w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Patronat medialny nad akcją sprawują Elbląska Gazeta Internetowa Portel.pl oraz Radio ESKA Elbląg.

    • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

     • W sobotni poranek 09 kwietnia 2022 roku odbył się drugi mecz rozgrywany w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Na szkolnym boisku rywalizowali uczniowie klasy VIa oraz VIIa. Po zaciętym meczu lepszą drużyną okazali się uczniowie klasy szóstej, pokonali siódmoklasistów 4 do 1.

      Reprezentanci klasy VI a: Piotr Zaturski (2 bramki), Jerzy Krupski (1 bramka), Gabriel Czerski, Gracjan Czerski, Krystian Wójcik.

      Reprezentacja klasy VII a: Mateusz Rożentalski ( 2 bramki), Kamil Maciągowski, Krzysztof Reptowski, Jassica Klimko.

    • Zajęcia w ZUO
     • Zajęcia w ZUO

     • W dniu 01.04 uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią Marzeną Skonieczną odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów. Młodzi ekolodzy dowiedzieli się co dzieje się z naszymi śmieciami, jak prawidłowo należy je segregować oraz co można z nich wyprodukować. Warsztaty zostały połączone ze zwiedzeniem zakładu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w jaki sposób przygotowane odpady są ładowane do firmy recyklingowej.

    • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

     • Dnia 02.04.2022 roku odbył się pierwszy mecz piłki nożnej w ramach Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Rywalizowały ze sobą reprezentacje klasy VI a i VIII a.

      Reprezentacja klasy VI a - Piotra Zaturski, Gracjan Czerski, Gabriel Czerski, Jakub Mieczkowski, Krystian Wójcik.

      Reprezentacja klasy VIII a - Kacper Zaturski, Szymon Lipiński, Szymon Lewandowski, Gracjan Samborski, Hubert Kazaniecki, Dawid Rutkowski, Natalia Boćko.

      Wynik spotkania: VIII a-VI a - 8:4 (strzelcy bramek: Piotr Zaturski 4, Kacper Zaturski 3, Szymon Lewandowski 2, Dawid Rutkowski 2, Gracjan Samborski 1).